Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jobbkezes gitáron miért a bal...

Jobbkezes gitáron miért a bal kéz fogja a hangokat és a jobb penget (valamint fordítva)?

Figyelt kérdés
Ez időtlen idők óta izgat. Nem értem a logikát. Nekem a húrok lefogása nagyobb feladatnak tűnik. Miért nem az ügyesebbik kezünket használjuk hozzá? Csak én gondolkodom ilyen baromságokon? :))
2010. máj. 20. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem csak te, most már én is :)) :D
2010. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

lehet hogy nagyobb munka, de pl egy pengező mozgatása szerintem sokkal jobban hasonlít a toll mozgatásához, ahhoz jobban hozzá van szokva

egyébként, szerintem megszokás. Még a lantosoknál , vagy még korábban biztos volt valami magyarázata, amiért a jobb kéz pengetett (a lantot is ujjal pengették, és ahhoz finomabb mozgás kell, mint a bal kézhez) és szeirntem azóta így szokták meg az emberek:D

2010. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megszokás, így alakult ki. Van olyan ismerősöm, aki poénból fordítva játszik a rendes, jobbkezes gitáron (annyi pénze nem volt,hogy csak ezért balkezeset vegyen).

Amúgy lehet azért, mert ált. gyorsabban pengetsz, mint ahogy a húrokat lefogod, meg a jobb kéz jobban igénybe van véve

2010. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Thurston ***** válasza:
100%
A jobb kezeddel sokkal finomabb mozgást kell végezned jobbos gitárnál. Azért.
2010. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Daweee000 ***** válasza:
76%

Szerintem valami olyasmi lehet a hátterében, hogy míg a húrfogó kezed többé kevésbé fix és ki van támasztva a hüvelykujj által, a pengető kéz több koordinációt igényel, a kevesebb fix pont miatt. Szerintem.

PS: valaki írta hogy gyorsabban pengetsz mint ujjazol, ez ilyen formában hülyeség, attól függ mit játszol.

2010. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

17:10 : azt írtam, hogy általában, nem azt, hogy mindig! A kettő között szerintem elég nagy a különbség.

A jobb kezet is meg lehet támasztani és lehet úgy pengetni.

2010. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Daweee000 ***** válasza:

21.08: nyilván, le kell támasztani alkarral, de még úgy sincs olyan fix, sőt, nekem rossz szokásom, hogy sokszor "tartom" a kisujjammal a koptatólapot, elvileg nem szabad azt se.

A megoldás valami olyasmi lehet végső soron, hogy az ügyetlenebb kéz elsősorban az ujjait használja, míg a pengetés csuklóból vagy alkarból való mozgás, amihez ideális a biztosabb kéz.

2010. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó, te mióta gitározol? Vagy csak én vagyok a hülye? A pengetés mióta van alkarból? Tudsz szólózni alkarból vagy csukóból? Ott véletlenül nem az ujjakat használják? Meg a másik, miért ne lenne szabad megtámasztani a kezet? Nem azért mondom, merthogy mindent szabad, de például Kirk Hammet-nek is le van támasztva a keze mindig. Most akkor ő is szabálytalan?
2010. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Thurston ***** válasza:

21:55


Igen. Én egyébként rólad feltételezem azt, hogy nincs sok fogalmad a gitározásról. Bírom az ilyen botcsinálta gitárosokat.


Meg aki azt írta, hogy általában a pengetős kéz mozog többet, az is jó primkó zenéket hallgathat (gondolom ahol órákig egy akkordot zúznak tompítva, mint a Metallicában :D), ha bármi olyasmit csinálsz, amihez fél évesnél több gitártudás szükséges, tehát vannak benne legátók, arpeggio-k, meg ehhez hasonló dolgok, akkor tudná, hogy a bal kéz inkább éppen hogy többet mozog.


Egyszerűen tényleg arról van szó, hogy a jobb kézzel finomabb munkát kell végezni, hiszen ahogy írta az egyik válazsoló, játéktechnikától függően sokszor kell alkarból vagy csuklóból pengetni, ráadásul egy tremolós gitáron a büdös életben nem fogod megtámasztani a kezedet. (Arról beszélve, hogy tényleg nem is szabályos. Aki tanult valaha komolyan gitározni, az ezt nyilván tudja.)

2010. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A 21:08-as vagyok. 4 évig tanultam klasszikus gitárt, utána váltottam elektromos gitárra, de nem hanyagoltam el mellette a klasszikus sem. De igazad van, valószínűleg hülye vagyok hozzá. Az általában pedig továbbra sem egyenlő a mindiggel, lásd az általad is említett technikákat. Abban igazad van, hogy a Metallicából és társaiból indultam ki, de szerintem a gitár feltalálásánál sem csupa Malmsteenek meg Satrianik játszottak a hangszeren, itt meg az volt az alapkérdés, hogy miért alakult ki az, hogy így játszunk a hangszeren. A jobb kezet meg tremolós gitáron is meg lehet támasztani nagyon finoman, óvatosan úgy, hogy ne befolyásoljuk a hangot (ahogy teszi azt egy 25 éve gitározó jó barátom is, aki elismert gitártanár , sok tanítványa vált ismertté nemzetközi szinten is, de persze lehet ők is mind hülyék). A kevesebbet mozog a bal kéz alatt meg azt értettem, amit te is írtál - kevésbé finom mozgást végez. A jobb kézzel sokkal több ki apró mozdulatot végzünk szerintem, legalábbis én ezt tapasztaltam az elmúlt 10 év alatt.

Mivel tanultam klasszikus gitáron, tisztában vagyok a szabályokkal, csak azt épp az elektromos gitáron játszók többsége nem alkalmazza (pl. hüvelykujj nem látszódhat), de engem nem érdekelnek ezek az esztétikai kérdések, ha nem ront a zene minőségén.

2010. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!