Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium hiány? - Mennyi...

Magnézium hiány? - Mennyi ideig tarthat még teljesen megszűnnek a panaszok?

Figyelt kérdés
2-3Napja, a bal lábamon a térdemnél jobb oldalt egy kicsi izom rángatózik. Elejében eléggé sűrűn és gyorsan. Valamint egy pár helyen még tapasztaltam hasonlót, de 98%-ban csak ezen a helyen. Izomgyengeség nincs, tegnap is voltam edzésen, valamint kerékpároztam. Rendszeresen sportolok, kerékpár és futás, valamint amatőr szinten testépítés, semmit nem szedek. - Elkezdtem szedni, magnézium-b6 vitamin pezsgőtablettát, naponta 2x, valamint ásványvizet és mandulát vagy diót eszem és gyümölcsöt (banán, mandarin). Elég sokat stresszeltem az elmúlt héten.
2010. nov. 6. 15:38
 1/3 anonim válasza:

5-6 nap kell, mire feltöltődik a tested magnézium raktára.

ha túl alacsony a mg szinted, akkor pár napig szedj 3x2 magne b6-ot.

ha rendszeresen spportolsz, illetve sajnos rendszeresen stresszelsz, akkor a mg-ot is pótold rendszeresen.

én naponta szedek 250 mg magnéziumot.

2010. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ... Sajnos az utóbbi időszakban valóban sokat stresszeltem, a vitaminokra pedig nem figyeltem kellőképpen.. Figyeltem-figyeltem, de nem eléggé. Ráfeküdtem az utánpótlásra, szóval remélem helyreáll. :) Vissza kell térnem a meditáláshoz, mert rég elfeledtem, de kár volt.
2010. nov. 6. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizony az elme megnyugtatasa, meditalas!

Viszont lehet kapni, Hangulatjavito teakevereket, ami szinten nagyon sokat segit abban, hogy nyugodt legy.

Ebbol kellene reggel-este 1-1 cseszevel. es napkozben pedig csalan teat fogyasztani legalabb 2-3 cseszevel.

Este pedig gyogynovenyfurdot venni:

Mezeizsurlo+kamilla+levendula kevereket leforrazni, es azt a furdovizhez adni, de lehet sima labfurdonek is hasznalni, mivel megfogja nyugtatni az idegeket. A furdo utan atsimitani a testet kamilla kenoccsel, de lehet egy kis levendula olajat belekeverni, igy elfogod erni a tokeletes nyugalmat.

2010. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!