Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vese nélkül lehet élni?

Vese nélkül lehet élni?

Figyelt kérdés
House-ban volt az a rész, amikor az Amber nevű csaj balesetet szenvedett, és leszakadt mindkét veséje. De nem ez volt a főgond, elvileg - legalábbis én ezt vettem ki - rendszeres dialízis mellett tovább élhetett volna. Ez tényleg lehetséges? Mármint vese nélkül élni?
2010. nov. 7. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem. mert mi választja ki a vizeletet?
2010. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a dialízist pont erre találták ki, ha egy sem működik. szóval megoldható.
2010. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, legutóbb jött hozzánk egy emberke gyakorlaton és kérdezte a doki, hogy milyen a vizelete(általános kérdés volt, akkor látta először). Válasz: vizeletem? 5 éve nem volt vizeletem!


Rendszeres dialízis mellett lehet élni vese nélkül. Általában 3 naponta szoktak járni, mert nagyon hosszú egy kezelés. De a 3. nap végére már teljesen rosszul vannak.

2010. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Hozzáfűzném, hogy a vesének nem csak a vizeletkiválasztás a szerepe, hanem hormonokat is termel amiket pótolni kell.

2010. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet élni( dialízis+gyógyszerek) nem kell feltétlenül 3naponta járni, lehet otthon is végezni!
2010. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Nem kell, hogy leszakadjon. Vannak olyanok akinek leáll mindkét veséje. Rendszeres dialízis mellett simán él tovább.
2010. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tök jó! Mármint nem az, ha valakinek leszakad mindkét veséje. Hanem hogy ez nem jelenti azt, hogy onnantól nincs élet.
2010. nov. 7. 18:00
 8/8 kornicska válasza:

Én vese kezelt vagyok kronikus vese elégtelenségben a balt kivették a jobb oldali is leált mostanában alig ha 2 nap alatt 3dl vizeletet választ ki, és ráadásúl görcsöl fáj valószínűleg ezt is kiveszik.

A vese dializis klényege a felesleges víz kiszűrése a szervezetből és a méregtelenítés, de mellé bizony oda kelkl figyelni naponta mennyit iszol. Ha semmi vizeleted nincs akkor napi fél vagy max 1 liter folyadék.

Másik dolog nem 3 naponta van dializis hanem 2 naponta azaz heti 3 alkalommal napi 4 órás.


Van a hemo dializis mikor betegszállító visz hoz és a központben gépen dializálnak 4 órában, és van a predializis azaz hasi dializis ami hashártyán keresztül történik azaz a szűrő a hashártyád, de ez csak 4 évig végezhető mert ezt a funkciót csak eddig bírja a hashártya.Utána úgy is hemora kell járni.

Lehet vele élni 6 éve járok dializisre mellette dolgozom, csak bizony utazgatni nyaralni nem igen lehet elmenni főleg külföldre hisz 2 naponta dializis, nem minden esetben oldható meg a nyaralás helyszínéhez közel vagy más országban...

2023. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!