Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges naponta sok vizet...

Egészséges naponta sok vizet inni?

Figyelt kérdés

Üdv,

Naponta minimum 4-5 liter vizet megszoktam inni. Nem tudom, hogy csak unalomból, vagy csak úgy lecsúszik, de mindig van mellettem egy 2 literes üveg, amit mindig teli szoktam engedni vízzel. Ha van egy kis szabad időm, vagy akár tanulás közben is, simán megiszok 2 litert fél óra alatt. Ennek van valami mellékhatása? Vagy ha jólesik, akkor hajrá?


2010. nov. 11. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
hajrá csak, de attól is függ mien a víz nálatok, ha nagyon klóros inkább igyál ásványvizet.
2010. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Az normális napi mennyiség 1,5/2 liter. Ennél többet csak nyáron kell inni, mert az izzadás során sok vizet veszítesz. Ez a 4-5 liter nagyon megterheli a veséidet, ennél többel meg a szívedet is kinyírhatod.

Én nézetnék egy vércukrot, de tényleg.


ui.: Mindig ennyit ittál, vagy csak mostanság ?

2010. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát nem tudom, nem vagyok egy szakértő, de az egyik orvos végzettségű rokonom mindig azt szajkózza hogy igyak, és hogy próbáljak meg napi 2-3 litert lenyomni... (: szóval a 4 liter, esetleg az 5 szerintem azért nem vészesen sok, de kérdezz meg egy orvost, ő biztos megmondja a tutit ;)
2010. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:21


Csak mostanában iszok ennyit, körülbelül egy hónapja. Éjszakánként is felkelek 3-4szer csak azért mert érzem, hogy kivan száradva a torkom, iszok, és visszafekszek. Vagy ha egyáltalán érzem, hogy egy kicsit kiszáradt a szám, már iszok is, kb 2-3 decit. Lehetséges, hogy cukorbeteg vagyok?

2010. nov. 11. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azért nem ilyen egyszerű. Vagy menj el a háziorvosodhoz, és kérjél beutalót, egy vérvizsgálatra, vagy menj el egy gyógyszertárba, és 3-4 száz ft-ért megmérik a cukrodat. Reggel menjél, éhgyomorra! Se cigi, se kávé, se nasi.
2010. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2010. nov. 15. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:

2-nek: a vese áteresztő képessége óránként 6-8 liter tudtommal. Ennek ellenére nem kell -felesleges- meginni óránként 2 litert, de ha egy nap 3-4-5 liter lemegy, az semmilyen megterhelést nem okoz normál esetben.

Viszont arra figyelni kell, hogy ha el is távozik -mert eltávozik- például izzadással, akkor az ásványi anyagokat is pótolni kell.

2022. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!