Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallottatok már erről? Mi a...

Hallottatok már erről? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

"Tudtad, hogy ahhoz, hogy egészséges maradj, naponta egyszer alaposan ki kell fulladnod? A terheléses edzés nem más, mint olyan váltott iramú futás, amely során többször, szünetekkel megszakítva kifulladásig futunk: Futás kifulladásig (amíg úgy nem érzed, hogy már alig kapsz levegőt), majd séta addig, amíg a légzés nem normalizálódik (kb.3 perc). Újra futás kifulladásig, majd megint séta. Harmadszor is megismételjük ugyanezt. Edzés vége.

A rendszeres váltott iramú futás alkalmazásának előnyei:

-Jelentős mértékben javul az oxigén ionizációja. ...

- Megnövekszik a sejtek oxigénfelvevőképessége...

-Jelentős mértékben lelassulnak a testben zajló öregedési folyamatok.

-Sokkal több energia áll rendelkezésre, ami az általános vitalitásban nyilvánul meg.

-Gyorsul az emésztés és javulnak a bélfunkciók...

-A gyakorlat során néhány fokkal megemelkedik a testhőmérséklet, és ennek köszönhetően elpusztulnak a baktériumok.

-A rendszeres futás megakadályozza a csontok leépülését és törésre való hajlamát...

-Olyan edzés ez, ami nem megerőltető, és az ideális, teljes jógalégzéshez vezet, amikor a tüdő minden részében kicserélődik a levegő."


2010. nov. 12. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem próbálnám ki.
2010. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az okok között fellelhető egy-két (már elnézést) baromság is.

Mindenesetre az edzésnek a leírás alapján az a lényege, hogy a sejtek átállnak ún. anaerob üzemmódra, melynek a következtében nem oxigént vesznek fel, hanem tejsavas erjesztéssel szerzik meg a szükséges ATP-t ("energiaraktár"). Szerintem sokkal nagyobb mértékben lehet vele fogyni, mint a hagyományos futással, de azért azokat a mondvacsinált következményeket ne higgye el egytől egyig:)

Üdv. dr Dav

2010. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem is vannak az okok közt ,,baromságok,, , de ezért is kérdeztem, hátha ír véleményt olyan is, aki jobban ért ehhez.

Köszi!

2010. nov. 12. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!