Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő a felépülés mandula...

Mennyi idő a felépülés mandulaműtét után?

Figyelt kérdés

November 24.-én műtenek. A beavatkozás altatással történik, kiveszik a torok és az orrmandulámat is.

18 éves múltam.

A probléma hogy a barátnőmnek december 4.-én szalagtűzője és nem tudom hogy elmehetek-e egyáltalán és ha igen akkor milyen feltételekkel?

Mennyi időbe telik a felépülés, esetleg valamivel gyorsítani lehet-e a gyógyulást?


2010. nov. 14. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egy barátomnak nemrég vették ki, de csak az orrmanduláját, ő 3 napig volt bent emiatt. A szobatársának a torokmanduláját vették ki, annak állítólag egy hét a kórházban tartózkodási ideje- ha minden rendben van.
2010. nov. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két hetet saccolok a teljes rendbejövetelig. Ha november 24-én liveszik, akkor - ha semmi extra nem jön közbe - lazán elmehetsz dec. 4-én a buliba. Talán hagyd ki a mákos és diós sütiket, ha még nem gyógyult be addigra a seb. Sok fagyi ok. :-)

Üdv, HajDoktor

2010. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor engem műtöttek, 14 voltam, és szintén altatásban vették ki egyszerre a garat- és orrmanduláimat is. Kórházban 3 napig voltam,és kb. 2 hét volt,mire rendbe jött a torkom,és a mandulák helyén keletkezett heg leesett. Viszont -lehet,hogy ebben csak én vagyok a kivétel- nekem a fagylalttól még jobban fájt a torkom, úgyhogy én azt kihagytam...XD
2010. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a kórház a lakóhelyeden van, akkor a műtét másnapján már hazamehetsz.

Kell egy hét a gyógyuláshoz.

Az első nap igen kellemetlen.

A műtét optimális ideje 3-5 éves kor körüli.

2010. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem kiskoromba műtöttek mindkét mandulámat kiszedték aput is akkor műtötték ugyanez miatt,,én nagyon jól éreztem magam..apu nem!Ez kor és ember függő!
2010. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

megvolt a műtét 24.-én 28.-án jöttem haza (ma)

eléggé fáj még fájdalomcsillapító élkül, ma kezdett el lejönni ilyen kis bőrdarabka, gondolom az a seb fedőhámja ugye?

valahogy nem lehet gyorsítani a felépülést?

2010. nov. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!