Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy jobb ellátásban lesz részük, ha magánorvosnak fizetnek? Hogy a magánorvosok jobbak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztos azért, mert megtapasztalták már, milyen a magyar egészségügy. A magánorvosok tényleg jobbak, ha megtehetném, én is inkább oda járnék.
2010. dec. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mert ugyan az az orvos, aki délelőtt nem lát el, este, pénzért, megteszi.
2010. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben szerencsésebb magánorvoshoz menni.

Én most, hogy babát várok, sajnos egy óriásit csalódtam a nőgyógyászomban, akihez eddig jártam.

Nyájas-kedves, nem is erről van szó, hanem arról, hogy az utóbbi 3 hónapban gyakorlatilag nem is terhesgondozott, mert UH-on egyáltalán nem nézett meg, sőt, 2 kötelező genetikai UH-ra el se küldött, méhszájat egyáltalán nem vizsgált, pedig kötelessége lett volna, én kis naív meg azt hittem ez így természetes, amíg ki nem derült az ismerőeimtől és rokonaimtól, hogy ilyen hanyagságot még a 80-as években se csináltak az orvosok, mint amit most velem, ez az ürge.Nem tudok sajnos szebbet mondani rá, mert a szülésemet el se akarta vállalni, kerek perec elutasított.Elég volt, nem keresek tűt a szénakazalban, bejelentkeztem egy másikhoz, aki régebben kórházban praktizált, de azóta magánorvos lett, mióta jártam nála, így marad a pénz ellenében ellátás, de legalább senki nem játszik se az én, se a gyerekem életével.

29 h km.

2010. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ugyanazok az orvosok rendelnek magánban is, tehát semmivel se tudnak többet.
2010. dec. 1. 17:50
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

én nem hiszem, hanem tapasztalatból mondom, hogy a fogorvos esetemben megéri, hogy magán legyen. sztk-ban simán kihúzták volna a fogam, míg a magán megmentette. sztk-ban fogfájásra panaszkodtam, erre kitalálták, hogy a bölcsességfog okozza, mert nem tud rendesen kinőni, ezért kiműtötték. a fogfájás nem múlt el, kiderült a magánnál (egyszerű röntgenből), hogy az utolsó fogam rossz.

nőgyógyászhoz is magánhoz járok, mert míg az sztk-s nem csinált uh-t amikor kellett volna, addig a magán ezzel kezdte.

hát sajnos ez van. nem vet fel a pénz, de erre rászánom...

2010. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a fogorvosom csak magánban praktizál, a nőgyógyászom 1 napot rendel csak kórházban.
2010. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze, többnyire ugyanazok az orvosok dolgoznak sztk-ban is, akiknek magánrendelőjük van, de pl. egy komolyabb betegségnél nem mindegy, hogy x hetet várnod kell a kezelésre vagy 1-2 napon belül megcsinálja egy magánorvos.
2010. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

17:48 vagyok.

Igen, kérdező, ugyanannyit tudnak, mint a tb-s rendelésükön, csak ezt veled nem minden esetben osztják meg.

Sajna itt tart az egészégügy manapság.

A jó orvos lassan - nem csak a tb-s rendeléseken, hanem a maszekok között is - olyan ritka kincs, amit meg kell becsülni.

2010. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, egy idő után megtehetik, h csak magánban dolgoznak, de sokáig nem. Másrész meg akkor sem tud többet.

Magánba és sztk-ban is vannak lelkiismeretes és anélküli orvosok. Én ismerek olyan magánrendelőt, ahol elkérik a pénzt, de nem vizsgálnak meg rendesen.

2010. dec. 1. 18:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Soha nem tudom megbocsájtani, annak az orvosnak, nem írom ki a nevét, pedig megérdemelné, aki a Szegedi Klinika szülés-nőgyógyászatán dolgozott, anno 26 évvel ezelőtt. Cukorbetegen gyermeket vállaltam. Első perctől kezdve hozzá jártam 200 kilométerről felülvizsgálatokra. Az utolsó egy hónapban a belgyógyászaton feküdtem, nagyon kedves, rendes adjunktus volt ott a Hódi Miklós személyében. Isten nyugosztal, már elhunyt. Viszont a baba két héttel előbb akart megszületni, az én drága fogadott orvosom (szülész) ott hagyott a p..ába,elment szabira. Azt az utasítást adta a többieknek állítsák le a szülésemet. Egy zárt boxban üvegkalitkába kb. másfél méteres széles priccsen, se párna, se semmi a fejem alatt egész álló nap infúziót kaptam. Leállt a szülés, de a cukorháztartásom annyira felborult, hogy átjött hozzám a Hódi doktor és utasításokat adott, nehogy megpusztuljak. Két hét múlva beindult a szülés, akkor már 9 hónapos terhes voltam, és nem volt orvosom. Mert ugye az én drága dokim leszart, holott a pénz a zsebében volt előlegként. Mindeggy került egy doki, Dr. Szabó János, aki levezette a szülésemet. Nagy meccs volt, de sikerült végre világrahoznom a gyermekemet. Amikor már mindennek vége lett, visszajött a nyaraló is. És pofátlanul azt mondta. Megszülhettem volna két héttel ezelőtt is, holott, pont ő adatta be az infúziót. Hallottam felőle, Gyulán lett szülés-nőgyógyász. Mindenesetre hálás vagyok annak a két orvosnok, nem neki, akik mellettem voltak, és nem hagytak cserben.
2010. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!