Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám csikkenteni a...

Hogyan tudnám csikkenteni a számítógép előtt töltött óráimat?

Figyelt kérdés
Már kb. 4-5 éve itt töltöm el a monitor előtt a fél napjaimat, pláne hétvégén. Egyszerűen nem tudok mit csinálni, nincs más ami lekötne. Ha még meg is unom teljesen akkor si ide ülök, hogy teljen addig is az idő. Sportolni szeretek, el is kezdtem járni edzésre, ami kb. fél évig tartott ki, egszerűe nem kötött le igazán. Olvasni is szeretek, nagyritkán 1-2 hétre ez el tud csábítani a monitor elől, de ez is kevés. Ha valami kicsit is elkezd érdekelni, egyből beülök gép elés és itt mindent megtalálok vele kapcsolatban, könyvtár kapásból kilőve. Hétköznap napi 3-4 órát itt tudok ülni előtte, hétvégén akár 10 órát is. Nem arról van szó, hogy minden áron itt akarok ülni, ha van valami dolgom, elmegyek megcsinálom. Imádom a pudingot, sűrűn csinálok is, de most az a fél óra nem nagy kunszt megint. Bulizni is eljárok a hétvégén, hétköznap ha van valami külön program oda is szivesen elmegyek, de amint hazaérek egyből itt találom magam. Szemem is károsult ennek köszönhetően, nagyon jól tudom, még se tudok a géptől elszakadni. Van hogy valami baja van a gépnek, inkább meg se csinálom. Viszont értek hozzá, így max 3-4 nap elteltével megcsinálom és megint itt ülök. Nem játékkal töltöm el a gép előtt az időm, hanem mindig van valami érdekes a neten és rákattanok. Mit csináljak? Mivel tudnék a géptől elszakadni? Hiba a több napos kirándulás, hazaérek és itt ülök megint. Elnézéseteket kérem a sok szóismétlésért. Hasznos válaszokat előre is köszönöm.
2010. dec. 9. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen bűntudatod ne legyen, a PC miatt, ha más dolgodat sem hanyagolod el. Valamikor azt mondogatták nekem, olvassál, ha unatkozol. Valóban hasznos dolog volt, de most már az interneten olvasok bármit. Ha jó monitorod van (LCD), akkor még a szemedet sem bántja, még annyira sem, mint a könyvolvasás. Nyugodtan használd a pc-det, amikor csak szükségét érzed. Nem kell helyette fekvőtámaszozni, meg kitalálni dolgokat. Nem haszontalan dolog a PC-zés. De a többi dolgodat is végezd el.
2010. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy mennyivel jobb ez, mint ha egész nap a TV előtt feküdnél. A magyar társadalom jelentős része azt csinálja, és pont ők köpködnek a "kockákra", akik inkább az interaktívabb szórakozást választják.
2010. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor lassan bekéne újítanom egy LCD-re.
2010. dec. 9. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Használtan 15-20 ezerért kaphatsz, 20-22 colost. Nekem mindig fájt a szemem a képcsöves előtt, pedig lényegesen kevesebbet ültem előtte, mint most, az LCD előtt. Tetszés szerint állíthatod a színt, fényerőt, betűnagyságot. Mondjuk azért ez elől is fel kell állni, de inkább csak a lábaimat megmozgatni.
2010. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!