Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a számítógép-függőségtől?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azon veszem magam észre, hogy órákat töltök a gép előtt. Nem játékokkal megy el az időm, hanem inkább cikkeket olvasom, facebookozom...Ezeket a "felesleges" órákat sokkal hasznosabban is eltölthetném, mondjuk barátokkal lehetnék, csak erre meg az a kifogás, hogy én nem, akarok senkit sem ugráltatni, és nem is biztos, hohy mindenki ráér. Mivel foglalhatnám el magam?
2011. jún. 13. 08:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez van velem is.Most, hogy jön a nyár elhatároztam, hogy nem fogok ennyit a gép előtt ülni.De sajnos nem tudom, hogy hogyan lehet ezt a fajta függőséget legyőzni:/
2011. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mond fel az internet előfizetést, vagy tépd ki a kábelt a falból.
2011. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített, amikor lehalt az egész rendszer (szolgáltató részéről) és két napig nem volt net. Kérjetek meg valakit, hogy rontsa el a netet (mondjuk egy csípőfogóval elég átvágni a kábelt).
2011. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amógy tod mi a gáz ebben az egészben?


Hogy az emberek 95% a ezt csinálja, mert ez a legolcsóbb, és senkihez sem kell alkalmazkodni.


Az a legnagyobb szívás ebben, ha te le is gyúzöd, a tőbbieknek még akkor is ez lesz a napi tevékenysége, te meg max kimehetsz pecázni a nyugdijasok mellé a tóhoz.

2011. jún. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Keress munkát vagy 1 hobbit, én így szoktam le a függőségről és csak esténként gépezek amikor nincs buli vagy ilyenek. Meg persze amikor ráérek, de nem fél napokat ülök legalább.
2011. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
találd meg a neked legjobb sportot! még sokkal egészségesebb is. én elkezdtem úszni, szintén sokat gépezek, de mostanában inkább azt tervezem hogy mikor mehetek megint az usziba :)
2011. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A sport jó ötletnek tűnik...köszi :)
2011. jún. 13. 09:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

hát ez egy nehéz kérdés.Sajnos, erős a gép-függőség, és nehéz, mint minden függőségtől szabadulni..

Alapérzés egy téveszme: valami jobb lesz tőle

(mint az alkohol:könnyebb lesz, mert elfeledem a bajt)

racionálisan belátjuk:

nem lesz jobb, sőt elvész az időm és rontja a szemet

ez az első és fontos lépés, a szándék:

meg akarok szabadulni a függőségtől!


most a nem racionális területekre megyünk:

határozottan limitálom az időt.Konkrétan, óracsörgéssel.

egy példa:

Most 2-3-ig leszek a gép előtt.

Holnap 10-11-ig.

3-kor kikapcsolom!!!!!!

És elszenvedem az átkozott tudatalatti késztetést:

"csak a mailjeim..csak a hirekből vmi, csak az időjárás..csak egy zenesszám..stb

mert elkezd támadni: és azt az érzést kelti"csak " és ha nem "kibírhatatlan" "baj lesz"

(szóval a téveszmére hajt rá a tudatalatti)

Mégis ez fontos lépés: csak holnap 10-kor kapcsolhatom be.

- és akkor ér egy kis könnyebbség és sikerélmény(ami nagyon kell!):hogy valóban semmi baj nem történt,

hogy 3 ó-másnap 10ó közt nem voltam a gépnél...nem hiányoztam... (ha ezalatt valami jó és régen szükséges dolgot elvégeztem, csak plussz sikerélmény! )


próbáld- [sőt próbáljuk meg :( ]!

Fog sikerülni, csak el kell kezdeni!

2011. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, a válasz nem könnyű.

Én 1999 óta használok sz.gépet. Mióta netem van azóta az első sok évig napi 6-8 órát töltöttem a gép előtt később 5-6. Ma próbálok 3-4 órát. Sajnos a sok gép előtt töltött idő miatt pár évvel ezelőtt mentális betegségek alakultak ki nálam. Ez a sz.gép számlájára ír6ó. Viszont! Az is a sz.gépnek ill. még inkább az internetnek köszönhetem, h a net segítségével találtam rá a mostani barátnőmre akivel már 2 éve 1ütt vok. Továbbá nagy zenegyűjtő vok van több ezer zeném és ha nincs a net akkor semmilyen zeném nem lenne mert ritka zenék + sokba kerülne +venni őket.

Szóval lehet, h káros és időrabló de én sok jót is köszönhetek neki!

2011. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ráadásul a neten objektíven olvas6sz információkat midnen témában. Viszont ha leüslz a tv elé akkor csak mossák az agyadat!
2011. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!