Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig és naponta...

Mennyi ideig és naponta hányszor használjunk infralámpát arcüreggyulladásnál? A szemet mivel takarjam le?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Az infralámpák használatával kapcsolatban sok tévhit kering a neten, ezért leírom a fontosabb tudnivalókat.


A fő kérdés tehát, hogy naponta hányszor és mennyi ideig használjuk az infralámpát.


A naponta hányszor kérdésére a válaszom a következő: ahányszor jólesik. Képzeld el, hogy ősember vagy, és a téli hidegben - vadászat előtt vagy után, nőknél főzicskélés közben stb. - néha odaszaladsz a tűzhöz, hogy melegedj. Annyiszor kell ezt tenned, ahányszor kedved tartja, hogy testhőmérsékleted a kívánt szinten tartsd.

Tehát, a gyakoriság annyira nem fontos, naponta akár többször is lehet infralámpázni, és súlyos betegségek esetén ajánlott is. Mert mit csinál az infralámpa? Imitálja, helyettesíti a lázat, amellyel a szervezet igyekszik elpusztítani a baktériumokat. Ugyanezt teszi az infralámpa is. Jó tudni, hogy a bacik elpusztításához idő kell, gondolj arra, hogy az injekciós tűket is 20 percig kell forró vízben sterilizálni.


Én tehát 20 percet ajánlok, persze nem mindegy, hogy mekkora hőfokon történik a kezelés.

Akkora hőfokra van szükség, amely a kezelt testrészben kb. 40 Celsius fokot termel.


Akkor szóljunk a távolságról is.

Nincs fix érték. Ha 100 W-os infralámpád van, azt kb. 40 cm-re kell tartani az arctól (ha arcüreggyulladást kezelünk), 150 W-os lámpa esetén az ajánlott távolság kb. 80 cm.

A lényeg tehát az, hogy kellemes, de nem égető forróságot érezz az arcodon. A túl forró nem jó, mert attól megfájdul a fejed, felforrik az agyad. Napszúráshoz hasonló tünetek keletkezhetnek, hőgutát kaphatsz. De én még nem hallottam ilyen esetről, mert az emberek ösztönösen érzik, hogy meddig lehet elmenni. Inkább az szokott a gond lenni, hogy túl kevés ideig tart a kezelés. Az 5 perc bakfitty, sok értelme nincs.


A cél legyen 20 perc, kellemesen forró hőmérséklettel. Mintha napoznál egy homokos, pálmafás tengerparton.

Ja, és a szemet csukva kell tartani, közben hallgasd a rádiót, imádkozz, vagy meditálj.


Oksi?

2012. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem a kérdező vagyok, de számomra nagyon hasznos válasz volt. Tegnap kaptam ajándékba, és igazából én sem tudtam, hogy kell pontosan rendeltetés szerűen használni. Szóval köszi a választ! :)
2014. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!