Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy bebeszél...

Honnan tudhatom, hogy bebeszélem-e magamnak a tüneteket vagy valódiak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia! Menj el egy teljes kivizsgálásra, és kiderül. Komolyan. Utána megnyugszol, esetleg a pszichoszomatikus tüneteket is kezelik, és mindenképpen jobban leszel!
2010. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De hát mi a gondod?
2010. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olvastam egy cikket a cukorbetegségről és a tünetetiről, és utána pár napra elkezdtem hirtelen sokat inni, kiszáradt a torkom. De más tünetem nincs, csak a fáradtság, de az alváshiány miatt van szerintem. Nincs acetonos leheletem, se semmi egyéb gondom, és igazából a vízfogyasztásom is normális lenne, csak azelőtt kb. 1 litert ittam meg naponta, most meg 3-4-et. :S
2010. dec. 17. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy bebeszéled magadnak. A vércukormérés viszonylag egyszerű vizsgálat. Csináltass egy általános vérképet, az pár évente akkor is tanácsos, ha amúgy semmi bajod. Ha amúgy nem vagy túl hipochonder, akkor szerintem a negatív lelet után megnyugszol.

Ha viszont gyakorivá válik, hogy hallasz egy betegségről és másnap már jönnek a tünetei, akkor viszont tegyél valamit ellene, mert sok betegséget csak drága és nem veszélytelen vizsgálatokkal lehet kizárni.

2010. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ilyen most fordul elő velem először, nem vagyok hipochonder, érdekel az orvostudomány, szoktam erről olvasgatni, orvosos műsorokat nézni, de nem képzelek be magamnak betegségeket, nem parázok azon, hogy vajon most mi a bajom.

Csak most ez furcsa volt hogy olvastam róla és aztán elkezdtem hirtelen szomjas lenni.

2010. dec. 18. 11:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a tüdőrákkal jártam hasonlóan. Annyiszor mentem tüdőszűrésre, amennyiszer csak lehetett. Mindannyiszor kértem, hogy személyesen nézze meg a tüdőgyógyász a felvételeket. Ha bekapcsoltam a TV-t, éppen erről beszéltek. Aztán elmult ez is. A cukorbetegségről meg meg tudsz gyózödni egyszerúen, ha veszel magadnak vércukorszint mérőt. Akkor méred, amikor akarod. A neten le van írva, hogyan kell csinálni.
2010. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha erdekelnek ezek a dolgok, akkor ne a betegseg tuneteit olvasd, mivel mint tapasztaltad is, hogy arthat.

Az emberi test szerkezeti felepitesevel es mukodesevel ismerkedj.

2010. dec. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes dolog. A "bebeszélt" dolgok ugyanis valódi tüneteket okozhatnak és néha nagyon nehéz eldönteni mi a valóság. Nyilván a te esetedben vércukorkontroll, de az idegeskedés, feszültség szintén emeli, úgyhogy még azzal sem lenne egyértelmű szerintem.

Próbálj elvonatkoztatni, ne gondolj erre a betegségre, először az agyadat kéne kicsit "rendbe rakni" mielőtt vizsgálódni kezdesz.

2010. dec. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából általánosan is értettem a kérdést, mert én pl. nem vagyok egy ilyen "bebeszélős" épp azért lepődtem most meg, mert mostanra kiderült, hogy tényleg nem voltak valódiak.

De van valami módszer vagy hogy nem koncentrálsz rá vagy ilyesmi amivel meg tudod mondani egy tünetről hogy igazi-e?

2010. dec. 22. 22:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, van rá módszer. Szerintem.
2010. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!