Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy passzív-agressz...

Rájöttem, hogy passzív-agresszív személyiségzavarban szenvedek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Elég hosszú ideje megoldatlan problémáim vannak, leginkább a személyes kapcsolataimmal és az érzelmeim kifejezésével vannak bajok. Sosem tudtam megmagyarázni, hogy pontosan mi bajom van vagy másnak mi baja van velem, de nagyon régóta érzem, hogy valami nincs rendben.

Utánaolvastam a passzív-agresszív személyisgézavarnak, és minden egyes sora igaz rám, hihetetlenül meglepődtem... Nem hiszem, hogy a szüleim nevelési technikáival lettek volna gondok, szerintem a probléma gyökere valahol máshol van, de egyszerűen nem tudom, mit csináljak. Egyedül nem tudom megoldani, de legalább már majdnem teljesen értem, hogy mi történik velem és miért.


Pszichológus segíthet? Vagy mit lehet ilyenkor tenni? Történt már valakivel ilyen, hogy magát 'be tudta diagnosztizálni'? Kérlek, segítsetek!


2011. máj. 3. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam ilyesmiről, de elhiszem hogy van, mert annyiféle betegség és kór létezik hogy ijesztő.

Hát, nem lenne utolsó ha tényleg elmennél szakemberhez, beszélgetni a problémádról, hátha tud valamit segíteni.

2011. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A diagnosztizálást szerintem bízd szakemberre (pszichológus, illetve pszichiáter, akik különböző tesztek alapján tudják felállítani a diagnózist), és ne akard a Netről saját magadat diagnosztizálni. Ha úgy érzed, hogy valami nincs rendben nálad lelkileg, akkor keress fel egy pszichológust.
2011. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hááát elolvasva mi is az a passzív-agresszív személyiségzavar valszeg elég sok 15 évesre igaz kisebb-nagyobb mértékben, és egykori tinédzser önmagam is pont így jellemezném. Mármint még magamnak sem merem bevallani, ha valamit mégsem szeretnék, látszólag még lelkesedek is néha, aztán sunnyogok, majd ha számon kérik, akkor jöhet a sértôdött ajtócsapkodás és öngyilkos ösztönökig fajuló világfájdalom "meg nem értettségem" okán. Szerintem ez leginkább a hormonok miatt van sajna, terhesen is szinte újra ilyen lettem.

De összegezve: gyakorló hipochonderként :) tanácsolom, hogy ne olvasgass ilyesmiket, vagy ha mégis, inkább menj utána szakemberhez, pszichológushoz, az tényleg segít. Az öndiagnózis netrôl sosem jó ötlet.

Ja és nehéz, de egyik nap ölelgesd meg jól a szüleidet, és ha nem is sikerül elmondani, mi bánt, vagy nem biztos, hogy alkalmas nekik az idôpont, és úgy reagálnak majd, ahogy szeretnéd, azért mégis jót tesz mindenkinek és feltölt a hétköznapokra.

2011. máj. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tinik esetén még nem nagyon szoktak konkrét személyiségzavarokat diagnosztizálni. Egyrészt ilyenkor még sokkal jobban változik a személyiség, másrészt gyakorlatilag mindegyikre rá lehetne fogni valamelyiket.
2011. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Idén még megvannak a tüneteid? És pontosan milyen leirast olvastal errol?
2012. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!