Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől tudnék elaludni könnyebben?

Mitől tudnék elaludni könnyebben?

Figyelt kérdés
Többször van olyan velem, hogy egész nap nagyon fáradt vagyok, olyan szinten, hogy többször is el tudnék aludni, de direkt megerőltetem magam és nem alszom el, mert ha elaludnék, akkor kipihenném magam estére, emiatt este nem tudnék aludni. Ma is ez volt velem, tegnap kb 4-5 órát aludtam, és kb ugyanennyit forgolódtam álmatlanul, mert annyira melegem volt, emiatt nem tudtam elaludni. Már kezdek megőrülni, amiért mostanában csak ilyen hajlani 5-6 órakor tudok elaludni, miközben már éjfél előtt lefeküdtem aludni. Sokszor az is gondot okoz, hogy nem vagyok elég fáradt, ezért rossz gondolataim támadnak, amiért teljesen "kiéberedek", és emiatt nem tudok elaludni. Magyarul csakis akkor vagyok képes elaludni, ha már elértem egy bizonyos fáradtsági szintet, amit már nem bír ki a szervezetem ébren. Egyébként képes vagyok 8-9 órákat aludni, és ilyenkor teljesen kipihentnek érzem magam. Nincs valami módszer, amivel előrébb tudnám hozni az elalvási időpontot, olyan éjfél előttre? Vagy amivel gyorsabban el tudnék aludni, és ne kelljen órákig forgolódnom az elalvás előtt? Mert ez már kínszenvedész számomra, és elegem van, hogy átalszom az egész délelőttöt. Mellesleg az sem megoldás, ha ébresztőt állítok, azzal csak azt érem el, hogy szintén hulla fáradt vagyok egész nap. A segítséget előre is köszönöm!
2010. dec. 23. 02:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sem tudok most aludni.:/
2010. dec. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom nekem is:)Fel van borulva a bioritmusom
2010. dec. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csukd be a szemed, és kezdjél el visszafelé számolni 100-tól Nekem ez mindíg bejön. 60-nál már alszom is.
2010. dec. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"Tessék sört inni lefekvés előtt, attól úgy alszik mint a bunda!" Pelikán József
2010. dec. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont az a gondom,hogy nagyon hamar elalszom, aztán kb. 2-3 körül felkelek és van,hogy másfél órán keresztül is nézem a plafont. Bár másnap szerencsére annyira nem vagyok fáradt, mert min. 6 órát így is alszom. Amire viszont rájöttem,hogy nem szabad felkelni. Ha felébredek és nem tudok visszaaludni, akkor nézelődöm. Vagy gondolkodom,hogy mit kell holnap megcsinálni stb. Van így is,hogy kb. másfél órát fent vagyok, de nem érdekel. Tudom,hogy úgy is visszafogok aludni. Eddig mindig sikerült is. Viszont múltkor felkeltem gépezni, na egész reggelig fent voltam. Szóval inkább bámulom a plafont egy órán át, de legalább elalszom!

Most én is azon kísérletezem,hogy hogy aludjak el később. Az a gond, hogy már 9 körül leragad a szemem.

2010. dec. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem a fű bejött. amióta nincs, altató gyógyszerekkel próbálkozok, de semmi eredmény, a második héten már nem hat.
2010. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen valószínű felborult már régebben a bioritmusod. Évtizedek óta éjfél-egy óra körül fekszem, Ez a munkakörömből adódik. És amikor nem dolgozom, letudnék feküdni már este 10-kor de abszolút nem tudok elaludni, csak a megszokott időben. Tudod, amikor a szervezet hozzászokik egy bizonyos ritmushoz, abból aztán nagyon nehéz visszaigazítani. Édesanyám rettentő alvási problémával küzd, elment pszichiáterhez és kapott rá gyógyszert.Nem kábultan alszik tőlle, de kitolódott az alvás ideje.
2010. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
próbálj meg antihistamin tartalmú tablettát bevenni. Allergiára szokták használni, de azokra sincs káros mellékhatással, akiknek nincs allergiájuk, csak elálmosít. Nagyon sokan használják elalvás előtt, beleértve engem is.
2010. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
08:15-ös vagyok! Pont ezen agyaltam éjjel, hogy sok ember szerintem inkább gyorsan gyógyszerért nyúl, minthogy "fetrengjen" egy kicsit! Barátnőm is alvászavaros, ha ő felkel éjjel és 20 perc múlva sem bír még visszaaludni, akkor rögtön meg a gyógyszerért. Pedig ahogy számoltuk 6 órát ő is alszik. Azért azzal még lehet élni. Én is kb. annyit alszom, és mondom van,hogy másfél órát is fent vagyok éjjel, de csak nagyon-nagyon ritkán veszek be gyógyszert. Rájöttem,hogy anélkül is elalszom így vagy úgy. Az meg, hogy fent vagyok éjjel egy dolog. Van aki kevesebb alvással is él!
2010. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azért az antihistamint írtam mert az nem káros. Nálamnál sokkal okosabb emberek mondták, akik ezt oktatják orvosi egyetemen.

Jó annak aki kevesebb alvással is elvan, de ez is egyénfüggő

2010. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!