Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb.3 órával ezelőtt ittam egy...

Kb.3 órával ezelőtt ittam egy pohár bort. Most elkezdett fájni a fejem, bevehetek egy Rubophen tablettát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy mért van ez ennyire elterjedve, hogy gyógyszer mellett nem lehet inni? Biztos van olyan is, de nem automatikus. El kell olvasni a betegtájékoztatót. Elolvastam helyetted is. Nyugodtan bevehetsz.
2010. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vörösbort ittál,akkor az abban lévő csersavat nem bírod és attól fáj a fejed. A rubophen állítólag az alkohollal a májkárosodást fokozhatja. Legalábbis a tájékoztató szerint és többnyire lázas állapotra javallott. Próbáld inkább tejjel közömbösíteni a savat és egy jót aludni.
2010. dec. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagy mennyiségnél, tartós szedésnél fokozhatja. Jól néznénk ki, ha egyetlen tablettától károsodna a máj. Sőt, azt se hiszem, hogy 3 órával az ivás után jut eszébe a fejének amiatt fájni. És a paracetamol nemcsak láz-, hanem ugyanúgy fájdalomcsillapító is.
2010. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!