Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábfejemen törés, lehetséges,...

Lábfejemen törés, lehetséges, hogy nem forr össze?

Figyelt kérdés
Eltörött a lábfejemen az a csont,hogy ossis navicularis,de szinte azt sem tudom,hol van az,az orvos nem magyarázta jól el és ideges is voltam,interneten olvastam rola és az volt,hogy legsulyosabb törések közé tartozik.Az orvos azt mondta minimum 2hónapig lesz gipszem.Járo gipszem van,de nem állhatok rá.Nemfogom bírni 2honapig,nagyon szomoru vagyok.Azt mondta minimum napi 7 ima,hogy egyáltalán összeforrjon:(van olyan,hogy nem forr össze?
2010. dec. 27. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, hacsak nem vagy 70 évnél idősebb. Akkor már ugyanis nem forrank össze a csontok rendesen. Szerintem arra értette, hogy 7 ima, hogy 2 hónapon belül összeforrjon, vagy arra, hogy rendesen forrjon össze.
2010. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
16 vagyok ugyhogy remélem.Csak megijedtem,mert doki ugy beszélt erről az egészről,mintha kitudja mi lenne...másnak eltörik a sipcsontja stb és azok meggyógyulnak,akkor szerintem én is megfogok.Köszönöm a választ!:)
2010. dec. 28. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne félj, összeforr az, csak ha jól tudom, az a sajkacsont, ami eltört a lábadban és annak nagyon hosszú a gyógyulási ideje. De rendbe jön. Nekem a csuklómnál lévő sajkacsont volt eltörve pár éve, és akkor nekem is 12 hétig volt gipszben miatta a kezem, nem 5-6 hétig, mint rendes csuklótörésnél.


De a járógipszre meg hogyhogy nem lehet ráállnod? Meddig?

2010. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és hogy sikerült ott eltörnöd?
2010. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem is az a sajkacsont.Hát osztálytársam nekem jött kosarazás közben és közben állkapcsomat a könyökével is felütötte,ami nagyon fájt,hirtelen elestem és magam alá fordult a lábfejem,de a bokám dagadt be és az fájt,azt hittem először az törött el,de hát mégsem,később már egész lábfejem fájt.Köszi a választ,türelmesnek kell lennem,csak remélni tudom,hogy nem lesz semmi gond és helyrejön ezalatt a 2 hónap alatt.
2010. dec. 28. 19:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj amugy nemtudom miért nem állhatok rá,de majd remélem kontrola után azt mondja ráállhatok már.De azért nembánom,hogy járogipsz lett,mert legalább könnyebb.
2010. dec. 28. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!