Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem teszi tönkre a sok tömegnö...

Nem teszi tönkre a sok tömegnövelő a vesét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:48
 1/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
Én halottam már olyat, hogy szétkapta de szerintem csak a gyerek volt nyomorék. A tömegnövelő ugyan olyan táplálék kiegészítő mint a néniknek felírt porcerősítő. Megvan mekkora tömeghez mennyi fehérje/szénhidrát kell. Ha túl sokat viszel be elzsírosodsz ha túl keveset akkor meg semmit sem használ. Edzés után beviszed a megfelelő adagot akkor semmi bajod nem lesz. Bár majd jön olyan is aki jobban benne van a témában, mert nincs túl sok tapasztalatom (konkrétan nulla) a tápkiegekkel kapcsolatban
2010. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

szia! Nem a vesét teszi tönkre, hanem a mellékvesét. Ez a szerv a vese felett van, de semmi köze hozzá. Szteroidokat és hormonokat termel. Amikor tömegnövelőt, vagy egyéb hormont beszedsz, a tested azt hiszi, hogy nagyon termel a mellékveséd (hisz a véred tele van hormonnal), ezért leállítja. (lásd: belső elválasztású mirigyek működése =endokrin rendszer). És ez a fő baj. Hogy a tested nem termel hormont, szinte elsorvasztja a mellékvesét és egyéb hormontermelő szerveidet, mivel azt hiszi, nincs rájuk szükség.

Elég bonyolult ennek a rendszernek a működése, de az a lényeg, hogy az agyalapi mirigy felügyeli ezt az egészet (pajzsmirigy, csecsemőmirigy, tobozmirigy, mellékvese, here, petefészek, pajzsmirigy...)

De ha hormonokat szedsz, akkor nem fognak termelni, mert azt hiszik az agyalapi mirigy, hogy túltermelnek.

Remélem, érthető voltam, nekem is nehéz volt vizsgára megtanulni :))!

2010. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

NEM!


Ez egy táplálék kiegészítő... az idősek, akik már nem képesek szilárd táplálékot megenni vagy épp annyira betegek, hogy nem tudnak enni, akkor ugyan ilyet kapnak... a külömbség annyi, hogy más a gyártó... A tömegnövelőben alapvetően szénhidrát van dextróz és maltodextrin(?!) formájában... szőlőcukor és gyümölcscukor gyakorlatilag... ugyan olyan, mint amit a boltban megkapsz... ugyan olyan, mint ami a gyümölcsökben van... Ezen kívül van mesterségesen vagy épp nem mesterségesen előállított fehérje... a külömbség az előállítás módjában van.. kémiai összetétele gyakorlatilag azonos...


Most akkor én kérdezek... mégis mi a búbánatos szentszar tenné tönkre ebben a szervezetet? A testépítők azért használják mert gyorsan felszívódik és gyakorlatilag azonnal tápanyagellátást biztosítt a kimerült izomzatnak... Sokkal egyszerűbb ezt meginni mint letolni fél kiló csirkemellet meg mondjuk 250g rizst, ami pótolná ugyan ezeket a tápanyagokat...

2010. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
Hát gabica27 akkor megbuktál :D mert a tömegnövelőben semmilyen hormon sincs
2010. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gabica27!


Szerintem menjél szépen és olvasgasd át a középskolás biológia könyveket... Aki ennyire tájékozatlan, hogy a tömegnövelőt összekeveri a hormonokkal az minek ír egyáltalán választ? Ha hormonokról lenne szó még korrekt is lenne a válasz, de a tömegnövelőnek köze nincs a homronokhoz... Ellenben, ha a kérdés szteroidokról és azok élettani funkcióiról szólna, akkor még el is ismerem... DE NEM! A tömegnövelő az nem más, mint CUKOR és FEHÉRJE! Sokakat zavar, hogy koncentrált kaja... de még sem árulhatnak vödörben csirkét meg rizst...

2010. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Saten ‫҉ ***** válasza:

73-as!

Nem is rossz ötlet vödörben cukros csirkét árulni XD

2010. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ausztriában láttam és az amcsiknál nagy divat a cukorsziruppal leöntött alma... Milyen jól néznek ki egy hurkapálcára felfűzött csirke... rajta cukorszirup és azt tápolni edzés után xD
2010. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nephrológus apám (veseorvos) nagyon is ellenjavallja a tömegnövelők szedését, mivel borzasztóan magas a fehérjetartalmuk és ez az, ami káros a vesékre! Ne szedjetek ilyet.
2010. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia! Nem szedek tömegnövelőt, lehet, hogy abban nincs hormon, de az összes többiben van. Akkor vonatkoztassátok arra a válaszomat.

Egy biztos: a májat tönkreteszi, ha pedig az tönkremegy, akkor a vesének lesz sokkal nehezebb dolga, így közvetve és később, de az is tönkremegy.

Egyik ismerősöm vérképét és máj-leleteit láttam, aki egyébként kamaszkora óta gyúr keményen.

2010. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a nagy fehérjebevitel terheli a vesét.hosszu tavon vesekárosodást okoz
2011. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!