Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tönkre teszi magát, mit tudok...

Tönkre teszi magát, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm 6 éve kempozik. tönkre teszi őt ez a sport. Egyik nap a suliba volt ilyen vizsgálat ahol kiderült hogy a gerince elgörbült . Egy hete voltak orvosnál és ott meg az derült ki hogy 13évesen porckopása van!az osztályunk a 2.emeleten van allig bír följönni a suli lépcsőn. A szülei meg nem tesznek semmi ( pedig szokott panaszkodni otthon hogy fáj a lába ) . Ő meg csak azért sportol mert nem akar elhízni és jó alakot akar. Hogy vegyem rá hogy ne tegye tönkre magát?
2011. ápr. 23. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez az ő döntése. Elmondhatod neki mégegyszer abetegségeit, de ő is tudja és e mellett döntött úgy hogy csinálja. Ezt csak ő változtathatja meg.
2011. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a kempo, de ajánlhatnál neki más sportokat.


Na most néztem utána, valami karate-szerű küzdősport? Az elég rossz. A közhiedelemmel ellentétben ez egy rossz dolog, csak a legtöbbször ez nem nyilvánul meg közvetlenül. Nagyon sok negatív hatása lehet, pl. agresszívvé teszi az embert... ez ördögi.


Viszont ott lehet a probléma gyökere, hogy nem tartja az alakját elfogadhatónak és talán túl kövérnek gondolja magát. Lehet, nagyon vele szemben az elvárások. A szüleinek nagyok az elvárásai vele szemben? Éreztesd vele Te is, hogy elfogadod úgy, ahogy van és ne éreztesd vele, hogy elvársz tőle dolgokat, hogy meg kell felelnie.


Tartok tőle, hogy a szülei csak elvárnak tőle dolgokat, de amúgy nem nagyon foglalkoznak vele. Persze így látatlanba ezt nem tudhatom biztosra. Csak sejtem, ugyanaz lehet a hátterében, mint az anorexiának.

2011. ápr. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pontosan így van ahogy mondod!Egyébként mesélte nekem a barátnőm hogy a szülei is mondák már neki hogy lehet hogy anorexiás... egy zsömlét visz suliba legtöbször 7 óránk van. Mikor haza ér nem eszik mert hogy "tele van " tanul és utána már megy is az edzésre. És annak fél9-kor van vége. És egész nap egy zsömlét eszik de minden nap sportol 4 órát :S
2011. ápr. 24. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző voltam. Hát ez tényleg gáz... A szüleivel nem tudnál beszélni erről? Vagy az osztályfőnökkel, vagy valamelyik tanárral? Vagy valamilyen közös ismerősötökkel?

Iskolaorvos? Megállapította a problémát és annyi?

2011. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megintcsak az előző voltam.

Ha úgy van minden, ahogy leírtam, akkor ugyanaz az oka ennek az egésznek, mint általában az anorexiának (persze annak is több oka is lehet, de a legáltalánosabb ez). Talán segíthet a következő oldal valamit:

[link]


"Pszichológusok szerint az anorexiás nők nagy része olyan családból származik, ahol magasak velük szemben az elvárások, s teljesítménykényszer nyomása alatt állnak. A táplálék elutasítása így egyfajta lázadás. A társadalmi hatás sem elhanyagolható: a média közvetítésével a soványság divattá, követendő példává vált." Csak itt nem (csak) a táplálék elutasítása formájában jelenik meg ez a "lázadás", hanem abban, hogy ennyire ragaszkodik ehhez a sporthoz.

Valahogy arról kéne "meggyőzni", hogy a soványság nem követendő példa, nem kell ezt követnie azért, mert ezt sulykolja a média. Másrészt szerintem a szülei elvárásai lehetnek kulcsszerepűek ennek a helyzetnek a kialakulásában, tehát akkor változhatna meg a helyzet tutira, ha a szülei hozzáállása a barátnődhöz megváltozna és ezt vele is éreztetnék.

De inkább kérdezz meg szakembert is arról, amiket most írtam, ő is így látja-e. Legjobb lenne, ha pszichológus elbeszélgetne vele erről. Csak gondolom, ebbe úgyse menne bele... Nem tudok látatlanba garanciát vállalni azért, hogy tényleg a szülei magas elvárásai vannak az egész hátterében, de ezt valószínűnek tartom.

De ha utánanézegetsz az anorexia lehetséges okainak, biztosan belebotlasz abba is, ami miatt ezt teszi a barátnőd. De mondom, szakember lenne a legjobb...

2011. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Megpróbálok beszélni a szüleivel is meg az orvossal is :)
2011. ápr. 25. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd írj, mire jutottál!
2011. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük. Kevés sikerrel. A barátnőm megutált amiért bele avatkozok az életébe. A szülei is megutáltak mert megmondtam nekik hogy neveljék a lányukat. A suli orvos meg mindenki előtt kezdett el erről vele beszélni. Nagyon gáz volt neki. Úgy hogy most csak minden rosszabb.
2011. ápr. 29. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom... :( Én adtam a tanácsot itt neked. De azt hiszem, jobb, hogy mindent megtettél, amit csak tudtál. Remélem, nem haragszol... Az iskolaorvos módszerével nem értek egyet, hogy mindenki előtt mondja el és pl. nem veled beszéli meg előbb az egészet...

Biztos egyébként, hogy ez a sport az, ami miatt ez a porckopása és görbe gerince van? Mondjuk gondolom, csak tudod... de szerintem is igen.

2011. ápr. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Inkább köszönöm hogy legalább válaszoltál a kérdéseimre. Igen biztos a sporttól van. Hát a suli orvos mit ne mondjak ritka bunkó. Az eggyik barátnőm is nagyon sovány (162centi,33kiló) ülünk a folyosón és oda jön hozzánk és így mondja - Végre eszel. A barátnőm többet eszik mint én ( én duci vagyok)
2011. ápr. 30. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!