Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Tönkre fogok...

Mit csináljak? Tönkre fogok menni idegileg. :" (

Figyelt kérdés

Orvosnál voltam, mert fáj nagyon főleg a bal talpam harántsüllyedés miatt (lúdtalp következtében). Csináltak röntgent, már eleve gyanús volt, hogy az előttem lévő 10 perc alatt megkapta a leletét, én meg 1 órát vártam. :S A lényeg, hogy a lelet alapján jóindulatú csontrákom van és osteosclerosis-om. Teljesen kiborultam, főleg az osteosclerosis-on, mert nagyon durva és ilyesztő betegség :"(. (másnéven oszteopetrózis vagy márványcsontbetegség vagy Albers-Schönberg-betegség) Elvittük a leleteimet a szegedi kettes kórházba, ahol több sebész, radiológus és ortopédus tanulmányozta jó ideig a leletem. Megállapították, hogy lehet hogy jóindulatú, de lehet, hogy nem, a lábamban a kis körülírt daganat. (amire elsőnek a rákot diagnosztizálták) Az eredeti orvos ezzel szemben csak lúdtalpbetétet írt fel. Elvittük egy 3. radiológusnak, aki szt mondta, hogy nem lehet rossz indulatú, az nem így néz ki. Viszont az osteosclerosis-t senki nem vette figyelembe... Pedig minden tünetem stimmel rá: velőűr eltűnt a lábamban, csontjaim megvastagodtak és elmeszesedtek és törékenyek, emellett még sok következményt ír, amitől rettegek: [link]

Ki vagyok készülve, 1 hónapja volt ez, azóta rettegésben élek, az orvosok nem tudják, hogy rák van-e a talpamban, mindenki mást mond, a másik betegség is sokkoló számomra. Mennem kell MRI-re is, attól is félek, hogy látszódni fog a koponyám csontjainak nagyobbodása vagy ilyesmi. :( És gyógyíthatalan... :( Hogy lehet az ilyet kibírni? Amikor ekkora a bizonytalanság egy diagnózisnál, a másik pedig megkeseríti az ember életét? Nem akarok ilyen betegen élni, így is megkaptam a sorstól ezer más betegséget és még ezek is... :"( Nem bírok semmire sem koncentrálni és az van bennem, hogy úgyis értelmetlen, mert meghalok. :(


2010. dec. 28. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom.:( de az az igazság, ha jol álltok anyagilag, ne sajnáld a pénzt magán dokira, mert ami itt M.O-n megy az időpontokkal, meg a sok idióta orvossal, nem is csodálom hogy aggódsz. egy magánorvos segitene, hamarabb tuljutnál rajta, az az o-betűs betegség meg..hát nemtudom, ha gyógyithatatlan az rossz dolog, de enyhíteni biztos lehet a tüneteit.:S és ne fesd az ördögöt a falra hogy úgy is meghalsz. nem így lesz.:)
2010. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ilyenkor értelmeset írni, csak közhelyeket... Tiszta szívből kívánom, hogy rendeződjön a dolog, és mielőbb gyógyulj meg. Remélem, a pozitív energia célba ér! Hány éves vagy, megkérdezhetem?
2010. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Januárban megyek röntgenre, MRI-re februárra kaptam időpontot, de megöl a várakozás addig is, nagyon félek, hogy mi van, szeretnék már legalább egy biztos diagnózist kapni. :( Elég rosszul állunk anyagilag, de anyának van maszekja, így abból tudjuk fedezni a költségeket. De az MRI-t sajnos csak akkorra tudtuk elintézni és így elég sokat csúszik. :( Azért szeretnék segítséget kérni, hogy hogy lehet ezen kicsit túltenni magam, mert kibírhatatlan. Rám jön a félelem és szomorúság és vége mindennek. :( (nem tudok tanulni, másokkal beszélni, csak gondolkozni magamon...)
2010. dec. 28. 22:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, megkérdezheted. :) 18 éves vagyok, most kezdtem az egyetemet és szeretném megélni, hogy el is végzem. :(

A válaszaitokat köszönöm. :)

2010. dec. 28. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem nem volt ennyire durva problémám..de a saládban volt ilyen kezdeti hipochondiria..mindenki fél a betegségektől, szerintem ez normális is bizonyos szintig..én is volt h féltem h úristen mi van ha? persze nekem nem lett bajom..

de probálj sokat társaságba lenni, és keveset egyedül az segíthet..: D

2010. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Uhh, nagyon sajnálom, hogy ilyeneket kell átélned! De egyelőre próbálj meg pozitív maradni, mert az nagyon sokat számít. Ha ki is derül, hogy vmi baj van, gondolj arra, hogy időben vagy még. Sok betegség kezdeti stádiumban jól gyógyítható. Ha az osteopetrosis be is bizonyosodik, neked vszínűleg a "késői kezdetű" van. Az pedig azért lényegesen jobb, mint a "korai kezdetű".

Reméljük, hogy a daganat is jóindulatú!

Azt javaslom, hogy esetleg látogass el egy pszichológushoz, hogy könnyebb legyen átvészelni ezt az időszakot, vagy csak legyél nagyon sokat a barátaiddal.

Remélem minden jóra fordul, és nem lesz semmi baj!!

2010. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rákbetegek gyógyulásának egyik (ha nem A) legfontosabb "feltétele", hogy higgyenek benne. Ha már a biztos diagnózis előtt azon agyalsz, hogy mi lesz, ha..., az a lehető legrosszabb hozzáállás. Fel a fejjel, legyél optimista!!!
2010. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Próbálok, csak most a vizsgaidőszak miatt egyedül vagyok és rám tört a letargia. :D Hát a hipochondria az az jelenti, hogy valaki beképzeli magának egy betegség tüneteit. Sajnos nekem orvosi leleten vannak ezek a tünetek és nem beképzeltek. :( Társaság lesz szilveszterkor, hátha majd kizökkentenek egy hosszabb időre, legalábbis a röntgenig. :)
2010. dec. 28. 23:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok. :) Tudom, hogy rossz a hozzáállás, de pokoli érzés 18 évesen ilyet átélni. :( (persze nem különb más korban sem) Boldog szereték lenni, mert vannak terveim, amik felé jó úton haladok, de ez közbe szólt. Hiszek a gyógyulásban, mert muszáj meggyógyulni, de a félsz ott van mindenkiben mélyen, ami nálam is sokszor felszínre tör és pánikolok. :( Az a bizonyos mi van, ha...
2010. dec. 28. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!