Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy egészségesen éljenek?

Figyelt kérdés

60 évesek, mindketten cukorbetegek (nem inzulinosak, hanem naponta gyógyszert szednek)

nem sportolnak

főként kalóriadús, zsíros magyaros ételeket esznek

sok cukros ételt esznek

apu rendesen iszik is, saját termelésű bort

viszont nem dohányoznak


Abszolút nincsenek tisztában a fent leírtak veszélyeivel, és ha beszélek róla nekik, válaszként kifogásokat kapok:

"az én anyám is 80 évig élt...én nem tudok egész nap répát rágcsálni...ennyi bor nem árt meg(ami olykor 1 liter vörösbor)... valamikor meg kell halni...és hasonló szövegek.


Mit tegyek, hogy meggyőzzem őket?

Köszönöm annak, aki vállaszol.

Szép napot!


2010. dec. 29. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

A sport nem javít a cukorbetegségen,és az sem ,ha a mai divat szerinti egészségesnek mondott ételeket eszik.

A kalóriadúsételek nem ártanak,de a sok cukor igen. A vörösbor pedig kimondottan egészséges,ha mértékkel isszák.

Arról győzd meg őket,hogy tartsák be az orvos által előírt diétát.

2010. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvos semmi diétát nem írt nekik elő:(
2010. dec. 29. 09:40
 3/6 anonim válasza:

ez nagyon nehéz dolog

szerezz nekik akár netről cikkeket akár könyveket amik a cukorbetegségről szólnak.


és azért éltek a nagyszülők 80 évig, mert nem voltak cukorbetegek

és mivel régebben sokkal rosszabb világ volt és nem volt elrontva az élet ezzel a rengeteg cukros dologgal sem...

régen nem volt az embereknek pénze a sok cukros édességre stb...


nehéz harc előtt állsz,de ha egy picit is sikerül meggyőznöd öket akkor megéri


a sport valójában nem a cukorbetegség ellenszere,de aki aktívan sportol annak máshogy szívodnak fel és máshogy használja fel a szervezete a cukrot amit beviszel. azaz ha mozogsz, sportolsz akkor a cukorszinted is javulni fog... ez nem butaság, ez elhihető dolog, edző vagyok, hidd el, találkoztam már ilyesmi tünetekkel...


próbáld meg, sok kitartást kívánok hozzá


mond meg neki, hogy te csak NEKIK szeretnél jót!

2010. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menjetek el együtt sétálni, kirándulni majd tavasszal, és ha szép lesz az idő, akkor sportolhattok, játszhattok sok mozgással járó játékokat is! Sok sikert!
2010. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen azért sem volt ennyi cukorbeteg (igaz az 1. típusú a szüleid 2.-nek tűnnek) mert nem élték meg az ivarérett kort a cukorbetegek.

Amúgy felnőtt embereket nem tudsz meggyőzni nagyon sehogy.


Sokszor utaztam betegszállítóval ahol egy csomó cukorbetegnek levágták a lábát, de nekik lehet komolyabb bajuk volt mint a szüleidnek.

2011. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos szélmalomharc. Ha kitalálál valami működőképes ötletet, oszd meg lécci velem is. A tapasztalatom szerint reménytelen. :(((


Pedig nagyon fontos lenne a cukordiétát tartani. Az orvosról meg megvan a véleményem, hogy ezt "elfelejtette" mondani. Talán ha ő mondaná, nyomatékosabb lenne. Bár őszintén szólva nem hiszem, hogy betartanák.

2011. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!