Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy apukám rákos,...

Kiderült, hogy apukám rákos, és rettenetes lett a természete, sajnos anyukám már nem nagyon bírja idegekkel. Mit lehetne tenni, hogy egy kicsit jobb kedvű legyen és ne szidja mindig anyát?

Figyelt kérdés
Fizikailag nem bántja,de szavakkal állandóan (a legaljasabb dolgokat vágja a fejéhez,amik nem is igazak),és kezd belerokkanni a folyamatos lelki kínzásba ! Már nem lakom velük,férjnél vagyok és van két fiam,de ha ez így megy,félek,hogy anya egészsége is rámegy.
2011. jan. 2. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából csak türelem kell hozzá. Mást nem tudok csinálni. Majd elmúlik.

[link]

2011. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mitől lenne már jobb kedvű apukád,mikor rákos?Így érthető az ő helyzete is,de persze ilyen állapotban sem elfogadható az a viselkedés amit művel.
2011. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát apukádnak amíg csak lehet küzdeni kellene az életéért,és menteni ami még menthető.de ha már sajnos nem az,akkor pedig örülni kellene a mindennapoknak,és a családtagjainak amíg csak lehet.megértem nem könnyű neki,de ha beszélnél vele hogy mit jó ha csinál,és mit nem,akkor talán hatásos lesz.vagy pszichológushoz is el lehetne vinni.ha nem megy,akkor kihívni hozzá,van maszek aki kimegy házhoz,igaz picit drága,de hatásos is lehet.
2011. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beszélni azért nehéz vele,mert most elkezdett inni,és még csúnyábban viselkedik. A bátyámék voltak lent szilveszterkor és ma nagyon undorító dolgokat mondott neki is(el is zavarta őket),mert merészelt szólni,hogy a sok ital nem tesz neki jót,mert a rákon kívül súlyos tüdőasztmás és 3 szívinfarktusa is volt.
2011. jan. 2. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:
a 17 46-os vagyok megint.valami megoldást akkor is kell találni,mert saját magát reszi még jobban tönkre a környezetén kívűl.de lehet hogy így akar hamarabb elmenni.bocs hogy ezt írom,de a viselkedése a saját családtagjaival is erre utal,mert inkább a szép dolgokat kellene megőrizni belőle mindenkinek,mint ezt a mostani állapotát.mindenképp egy pszichológust,vagy pszichiátert kellene hozzá hívni,vagy beszélni a háziorvosával,ő mit tanácsol,hátha egy szanatórium jót tenne neki,és másképp látná a dolgokat.nehéz tudom.nekem is 4 családtagom ment el a rák miatt,de egyikük sem viselkedett így.harcol a világ ellen,ez annak a jele.sajnálok mindenkit ebben a szituban amiben most vagytok,de apukádat a legjobban,mert ami benne megy végbe a lelkébe,azt csak az tudhatja,aki ugyanúgy benne van mint ő.segíteni kell neki mindenképp!anyukádat meg kérd meg,hogy intézkedjen orvossal beszéljen hogy mit tudnak javasolni neki,enyhe nyugtató,vagy valami terápia.én csak kitartást tudok mondani mindenkinek,és jobbulást apukádnak!
2011. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!