Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki fruktóz...

Van itt olyan, aki fruktóz malabszorpcióban (fruktóz felszívódási hiányban) szenved és már nem kisgyerek? Vagy ha van ilyen ismerősöd?

Figyelt kérdés

Ha ebbe a kategóriába tartozol,szeretném a segítségedek kérni egy bilógiai kutatáshoz(saját célra).

Le tudnád írni röviden,hogy kb.mióta van ez a betegséged,mivel jár,hogy kezeled,javult-e a helyzet az előző évekhez képest? Mi az,ami a legjobban zavar? Vagy teljesen normális életet élsz?Ha igen,milyen diétával? Ja és nemed és korod?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. jan. 4. 20:18
 1/1 anonim válasza:

Szia


Nekem a laktóz mellett fruktóz felszívódási zavarom is van.

Kb. 3 éve, 21 éves koromban alakult ki mindkettő, de amire eljutottam orvoshoz, már bélgyulladásom lett és borzasztó rosszul voltam (persze nem tudtam mitől).

A tünetek nálam jelentősek voltak, mert rendkívül érzékeny vagyok mindkettőre. Én minden tünetet produkáltam, amelyek jellemzőek ezekre a felszívódási zavarokra.(neten utána tudsz nézni)

Abszolút normális életet tudok élni, de oda kell figyelni, hogy mit eszem meg. Idegen helyen sohasem eszem, mert ott képtelenség kideríteni, hogy mit tartalmaz az étel, pl., hogy mivel pácolták a húst. Viszont ez egyéni tolerancia függvénye, én szinte semmilyen gyümölcsöt, zöldséget nem tolerálok (burgonya kivétel), ezen kívül a szacharózt sem, mert az fruktózból és glükózból áll. Tehát nem eszem olyat sem, ami hozzáadott cukrot tartalmaz(hat).

Az édességet nagyon ritkán kívánom, ilyenkor mesterséges édesítővel édesítek, de ezzel is nagyon óvatosan kell bánni és feltétlen figyelni kell, hogy fruktózt (esetemben laktózt sem) ne tartalmazzon! :)

Remélem nem Neked van ilyen problémád, de, ha igen, akkor kitartást, de amúgy nagyon hamar meg lehet szokni az új életmódot, főleg, hogy sokkal jobban érzed majd magad! ;)

2012. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!