Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az a bajom, hogy...

Szerintetek az a bajom, hogy el lettem kényeztetve vagy már alapból kisgyerek koromban problémák voltam velem, amit már akkor kellett volna kezelni? Vagy anyukám miatt vannak a dolgok? Lehet, kicsit, hosszú, bocsi.

Figyelt kérdés

Az elkényeztetés nem úgy néz ki, hogy mindent megkaptam amit akartam. Mostanában mondta anyukám, hogy az óvodában milyen gondok voltak velem. Nem akartam enni, fogat mosni, aludni, talán a társas tevékenységekből akartam kimaradni. Hiába csináltak velem akármit, egyszerűen nem ettem, sírtam, belekapaszkodtam az óvónőbe. Az akkori érzéseimre nem emlékszek, csak annyira, hogy aludni kellett volna délután, mindenki aludt a kiságyban, de én egy percet se tudtam aludni. Akkor anyukámék előbb elhoztak az óvodából, hogy ne szenvedjek ott. Ebből állt az elkényeztetés, hogy engedtek nekem, bár mást nem nagyon tudtak velem csinálni.

Párom is azt mondja, hogy a legnagyobb bajom, hogy el lettem kényeztetve.

Egy másik téren viszont érdekes volt a gyerekkorom, nagyon jó gyerek voltam, én voltam mindig a kis csöndes, de otthon anyukám mindig piszkált, meg az egész családot, veszekedett, tombolt, olyan dolgok miatt, hogy valamit nem jó helyre tettem, meg ilyenek. De másnap meg oda tettem, akkor meg az volt a baj, szóval mindegy mi volt, ha hazaért a munkából, csak a cirkusz volt, mi meg tűrtünk a családdal.

Nővérem mondta, hogy amikor csecsemő voltam, már akkor durva veszekedések voltak otthon. Lehet, hogy emiatt lettem ilyen "fura"? Vagy már óvodás koromban kialakult a szociális fóbia bennem?

Eddig egy év volt a legtöbb idő, amit eltöltöttem egy munkahelyen, mert pánikbeteg lettem, akkor kezdődtek a mentális bajok. Nehezen viselem az igazságtalanságot, tudom, hogy minden munkahelyen ez van. Meg talán a szociális fóbiám alakult át pánikbetegséggé, de akkor erre még nem gondoltam. Aztán sikeresen kigyógyultam belőle.

Felnőtt koromban már egész jó viszonyom lett anyukámmal, már nem veszekedett mindenen, de egyik napról a másikra újra előtörtek belőle a dolgok, annyira ideges lettem, hogy azt hittem szívrohamot kapok, egész nap ingerült voltam, majd újra pánikbeteg lettem, és szinte elmenekültem albérletbe, gondoltam egyből jobban leszek, ha nem szekálnak, de csak gyógyszerrel jöttem megint helyre. Most sajnos nem tudom fenntartani az albérletet, újra haza kell költözöm, és előre félek, hogy megint bekattanok, pánikbetegség mellett egyéb tüneteim is voltak. De akkor biztos befekszek a pszichiátriára, hogy végre derítsék ki, mi a bajom.

Mit gondoltok erről az egészről? Köszönöm


2011. jan. 7. 12:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: Amikor anyukám nem piszkál, nagyon jókat beszélgetek vele, mindent meg tudok vele beszélni, mindenben segít, úgyhogy nem haragszok rá, elfogadom, hogy ilyen, csak az idegeim nem bírják.
2011. jan. 7. 12:14
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a bajod?

Azt gondolod,hogy veled van a baj,mert gyerekkorodban "el lettél kényeztetve".Amit leírtál az alapján nemhogy nem voltál kényeztetve,hanem az alapvető biztonság érzést sem kaptad meg.

Nem volt otthon rendszer amihez igazodhattál volna,pedig nagyon szerettél volna jó lenni és végre megfelelni.Ehelyett ki voltatok szolgáltatva anyu mindenkori hangulatának.Ha jókedvem van szeretlek,ha rossz akkor szidlak ugyanazért.

Az oviból is kivett,ez volt a legkönnyebb megoldás,ahelyett,hogy elgondolkodott volna miért is érzi magát a kislányom ilyen bizonytalannak közösségben???Ebben semmi kényeztetés nem volt,ez egy olyan megoldás volt ami számára a legegyszerűbb volt!

Aztán meg a munkahelyeid..persze féltél a felelősségtől...azt szoktad meg gyerekkorodban,hogy nem tudod mit várhatsz a munkádért cserébe,szidást vagy dicséretet.

Az agyadra megy az anyukád szeszélyessége nem tudod elviselni.A legjobb az lenne ha külön élnél tőle.De mivel ez nem megy azt javaslom,hogy ne vádold magadat tovább a viszonyotok miatt mert nem tehetsz róla.Próbáld meg tárgyilagosan szemlélni anyukádat lásd meg a hibáit,szeszélyeit,és ne vedd magadra!!Ha jókedve van akkor beszélgessetek,ha rossz akkor meg csukd be a füled,meg a szobád ajtaját.Nem a te bajod vezesse le máshogy a stresszt és ne rajtad!


(Anyukám is hangulatember,sokáig tartott mire megláttam a hibáit.Ha gyerekkoromban elhordott mindennek,akkor egész egyszerűen nem én voltam a hibás,csak fizetés előtt voltunk és már nem volt pénze.Azért ez nem helyes,ha dühös vagyok akkor a gyereken vezetem le.Ez az egyik legnagyobb bűn amit egy szülő elkövethet.)

2011. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, elgondolkodtató volt.

Szerencsére úgy néz ki, hogy mégis fenn tudom tartani a lakást, és maradhatok külön, így meg marad egy jó viszony, kellő távolságban.

2011. jan. 12. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!