Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orsövényferdülés műtétem...

Orsövényferdülés műtétem lesz. Altatva jobb vagy csak érzéstelenítve?

Figyelt kérdés

papámat altatták és azt mondta,hogy nem volt vészes.

anyut érzéstelenítették és ő azt mondta,hogy szart sem ért mert fájt neki:S

van aki azt mondta,hogy nem altatnak el,mert akk a légutakba befolyik a vér.

De a papámat altatták szal...

És miért mondja mindenki,hohy szar műtét után,mert nem vehetsz az orrdon levegőt,csak a szádon ?

Nekem születésem óta az van és 5 évente működött az orrom kb 20 percet. 17 éves vagyok és 17 évig a számon át vettem a levegőt.

Mért ez a legnagyobb baja mindenkinek és nem a műtét ?


2011. jan. 6. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp altatás! Apumat műtötték és mindent érzett szó szerint ordított, lehetett kint hallani a folyosón is! Nagyon fájt neki.
2011. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 éve műtöttek orrsövényferdüléssel másodjára. Először 16 évesen műtöttek és akkor érzéstelenítéssel végezték.. Azt hittem belehalok a fájdalomba.Annyira féltem,és biztos voltam abban,hogy minden vágást,minden csipkedést éreztem.A végére már elájultam,de többször vissza hoztak az ájulásból..Akkor megfogadtam,hogy soha többé érzéstelenítést nem vállalok.2 éve megint el kellett mennem,de ragaszkodtam az altatáshoz.Féltem akkor is,de tényleg nem éreztem semmit..Annyi emlékem volt,hogy bevittek a műtőbe,a doki magyarázott valamit,és mintha lekapcsolták volna a villanyt.se kép-se hang

Viszont a műtét után a légcsövem fájt napokig ( a cső miatt amit a műtétkor tolnak le a légcsöveden) Amúgy meg isteni érzés volt újra orron át venni a levegőt..Jó érzés volt,hogy végre nincsen náthás tüneteim..

De nem kell aggódni,mert úgy végzik a műtétet ahogy kéred.Ha altatásban szeretnéd akkor jelezni kell,hogy így akarod.Ha érzéstelenítést akarsz akkor ezt kell jelezni..

Én ezentúl ha megint lesz hasonló műtétem akkor azt is csak altatásban..

2011. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
javítok-* nem 2 éve hanem 3 éve műtöttek,
2011. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez furcsa, hogyhogy nem hatott a fájdalomcsillapító?
2011. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

haveromnak a nyakát műtötték nyirokcsomóval.

1 órás volt a műtét és fél óra múlva elment a hatása.... erre most sztem 1 szó van.. az orvosok ölnek meg nem a betegség.

2011. jan. 6. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!