Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Barna cukrot ehet-e cukor...

Barna cukrot ehet-e cukor beteg és menyit?

Figyelt kérdés

A barna cukor az nádcukor,és azt mondák nekem ,hogy azzal édesíthetem amit sütök.

Mennyire igaz ez,hogy cukor betegek ehetik-e a barna cukrot?


2011. szept. 28. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
semennyire, a barna cukor is cukor. Amit ehetsz, édesítőszer, stivia, xilit.
2011. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a nádcukrot nádból vonják ki. Ennyi a különbség, ugyanúgy szacharóz!
2011. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A barnacukor ugyanolyan finomított termék mint a kristálycukor, csak a finomítási eljárást egy kicsit előbb fejezik be, de sajtott festett változatok is kaphatók a kereskedelemben, tehát ebből sem ehetsz többet a megengedett mértéknél.
2011. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1.mondja jól.Fruktóz és a fent felsoroltak.A boltokban van cukorbeteg részleg,ott találsz folyékony ill. por formában is(azt hiszem az is sütéshez kell).Mostmár nagyon sok diabetikus édességet is lehet kapni-ha van a közeletekben Müller drogéria ajánlom,hogy nézz be,nagy a választék és nem azok az unalmas cuccok vannak,mint minden egyes boltban.Én is véletlenül fedeztem fel:)
2011. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki mondta ezt neked, de az az illető eléggé tájékozatlan a témában.

És gondolom te is az vagy... Olvass utána a dolgoknak.

A használható édesítőszereket leírta az első válaszadó.

De tényleg olvass utána a dolgoknak, mert a cukorbetegség nem csak arról szól, hogy nem ehetsz cukrot. Ott van még a tiltólistán a liszt, a gyümölcsök egy része... Tájékozódj, de nagyon gyorsan!

2011. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kaptam az orvostól egy táblázatot és azon le van írva miből mennyit szabad ennem.

De ezt a barna cukornak nem néztem utána.

Ha valaki talál erről leírást kérem linkelje be nekem ,,,köszönöm,, előre is,de én is körül nézek a netten

2011. szept. 28. 17:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennek a barna cukornak****
2011. szept. 28. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!