Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyukámmal?

Mit csináljak anyukámmal?

Figyelt kérdés
3 napja megy a hasa. Most is, kb. 15 percenként rohangál a wc-re, pedig nem is evett semmit. Most főzök teát, ízesítés nélkül, hogy ne száradjon ki. Mi egyebet tehetek?
2011. jan. 9. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Cukros teát készíts neki, egy csipet sót is tegyél bele, citromlevet ne. Lehet kapni smecta port a gyógyszertárban, azt is ehetne vagy 4-5 csomaggal naponta. Főtt krumpli, alma, banán, pirított gríz, keksz, ropi ezek mind hasfogó ételek, illetve jobban kívánja utána a folyadékot is. Ne egyen se tejterméket, se zsíros ételt. Teljes diéta ebből a szempontból. Szóval sonka, szénhidrát, sok-sok folyadék, és amint lehet orvos.
2011. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hejaban fott sos krumplit, piritost (uresen), haztartaasi kekszet ehet

kamilla tea nyugtatja a belbolyhokat

Smekta szinte azonnal segit, gyogyszertarban veny nelkul kaphato.

2011. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De MOST mit csináljak? Kb. 14. alkalommal ül a wc-n, mostmár hányingerre, és hidegrázásra is panaszkodik.
2011. jan. 9. 00:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Adj neki hasfogót!!!!
2011. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De az nincs itthon, a gyógyszerekért nem én vagyok a felelős, mittomén anyám mit vesz, meg mit nem...
2011. jan. 9. 00:28
 6/11 anonim válasza:
anyukád magától nem tudja hogy segítened kell?hány éves vagy?fáj a hasa vagy csak megy?
2011. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hívd ki hozzá az ügyeletet!
2011. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
menjetek az ugyeletre, ki fog szaradni
2011. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
anyukád biztos tud vmi gyógyszert otthon
2011. jan. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anyukám két napja esett át ezen, ma már jobban volt, de tegnap és azelőtt Ő is a wc-t járta, ment a hasa, hányingere volt, majd nagysokára sikerült hánynia is. (ez az első nap volt). Ma még fájlalta a gyomrát és még gyenge volt, de már nem kellett napközben feküdnie, mint előtte, mert jártányi ereje nem volt, legyengült.

Amit előttem többen is írtak, mind jó, azokat lehet enni, inni, feltéve hogy tud és meg is marad benne. Ha nem eszik az nem akkora baj, de inni muszáj. Ha kell, kortyonként, 10 percenként, de valami folyadék jusson be, mert egyébként kiszáradhat. :( Ha hány akkor minimum fél óráig nem szabad inni sem, mert egyből ki fog jönni, hadd nyugodjon meg a gyomra valamennyire.

Ha majd mész a gyógyszertárba akkor vehetsz Normaflore ampullákat is, az majd segít rendbe tenni a megtépázott bélflórát..


A 22 hónapos ikreim is most mentek át, remélhetőleg már kifelé tartanak, A kisfiam kb ötször hányt a két napa alatt és volt hasmenése is, a kislányomnak csak kétszer hasmenés, de étvágyunk abszolút nincsen. Piciknél ugye még rosszabb, mert nem tudod megmagyarázni, hogy most pl a kekszet meg kellene enni meg a főtt krumplit, ha nem akarja. :( De azt hiszem már vége lesz lassan.

Szerencsére gyors lefolyású ez a vírus, sokmindent nem lehet ellene tenni. Inni, diétázni, pihenni...

Ja és ha teát adsz anyukádnak arra figyelj, hogy hideg, max szobahőmérsékletű legyen, a meleg irritálja a gyomrot.

Jobbulást kívánok Neki, Neked pedig nyugalmat, bár tudom, ezt nehéz megtartani amikor a szeretteinkről van szó! Én sem tudtam az maradni se a gyerekek, se anyukám esetében. :( De kitartás! Vége lesz hamar, még utána is érdemes tartani a kíméletes étkezést pár napig, nehogy visszaessen, de majd érzi Ő, hogy mit bír...

30/N

2011. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!