Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet az algopyrin...

Tényleg nem lehet az algopyrin, vagy bármelyik pyrin bevétele után tejet inni? Miért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 21:54
 1/9 anonim válasza:
mert a tej hat'stalanitja a hatast en legalabb is ugy tudom
2011. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha vennéd a fáradtságot, és csak egyszer elolvasnád a betegtájékoztatót (amit nem azért adnak, hogy pusztuljanak az esőerdők), látnád, hogy semmi ilyesmit nem írnak. Ez egy baromság.

[link]

2011. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség! Sőt! Talán még ajánlott is minden gyógyszer után inni tejet,hisz méregteleníti a májat,és ugye a gyógyszerek nem tesznek jót a májnak!
2011. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaz! inkább ajánlott lehet! Mert a gyógyszer egy valamin segít azonbelül kettőn viszont ront! És a tej méregtelenít!
2011. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Te jó ég!!!! A tej nem méregtelenít! Ősrégi, begyöpösödött felfogás! Bevonja a gyomor nyálkahártyáját - ezzel néhány percig védi a gyomrot a savtól.

Nyugodtan igyál tejet, fog hatni a gyógyszer!

Mérgezésnél sem jó a tej!!!

2011. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem ezt, mert szegény barátom szülei ebben a hitben élnek... Természetesen én nem gondoltam ilyet sose... de köszönöm mindenkinek, hogy megerősített:D
2011. jan. 19. 18:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Már kezdtem megőrülni, de annyira, hogy tényleg nem tudtam eldönteni, hogy most én vagyok a hülye és nem lehet, vagy ők.. :) de most tisztázódott:))
2011. jan. 19. 18:34
 8/9 Ozmium42 ***** válasza:
71%

NE IGYÁL RÁ TEJET! Saját tapasztalat, igaz még óvodás voltam akkor. Nekem is mindig mondták, hogy nem szabad tejjel bevenni, de azt nem tudta senki, miért nem. Én egyszer reggeli közben vettem be fél szemet, mert fájt a lábam. A következő tüneteket produkáltam:


Mire az óvodába beértem, nagyon erős éhségérzetem támadt, pedig otthon reggeliztem. Az óvodában is volt reggeli, de mire megérkezett, addigra az éhségem átcsapott teljes étvágytalanságba. Pár perc múlva kezdtem elájulni, és kivittek a wc-re, ahol valami sötét, kávé színű valamit hánytam. Ezután lefektettek egy ágyba, és felhívták a szüleimet, akiknek arról tudosítottak, hogy "a gyerek besárgult" (vagy bezöldült, nem emlékszem, de a lényeg, hogy furcsa színem lett). Később aztán helyre jöttem, de ennyi év távlatából nem emlékszem túl sok mindenre.


Most az orvosira járok, és gyógyszerészetet tanulok. Próbáltuk kielemezni az esetet, és a következő lehetséges (szerintem reális) magyarázatot találtuk ki:


Arra gondoltunk, hogy talán az algopyrin hatóanyaga, a metamizol rosszul oldódik vizes közegben, így lassan szívódik fel, és elnyújtottabb a hatása. A tej ellenben egy kolloid oldat, ami vizes közegben zsírcseppeket tartalmaz. A vízben rosszul oldódó hatóanyag az apoláris cseppekben feldúsulhat, és egyszerre felszívódva gyakorlatilag túladagolást okozhat, vagyis gyógyszermérgezés.


Sajnos úgy látom, hogy a metamizol bőségesen oldódik vízben, így valószínűleg más lesz a magyarázat, viszont más gyógyszerekre attól még igaz lehet, és az is biztos, hogy az algopyrin és a tej valamiért üti egymást! Jobb, ha hallgatsz az öregekre, és nem tejjel veszed be a gyógyszert.

2012. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Lol én gyerekkoromban sokszor vettem be úgy gyógyszert, nem csak algopyrint hanem mást is, hogy étkezés közben vettem be, és tejes ételt reggeliztem (gabonapehely pl).

Soha semmi bajom nem lett, a gyógyszer is hatott.

2022. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!