Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az asztma tényleg akkora...

Az asztma tényleg akkora betegség, hogy emelt családit érdemel?

Figyelt kérdés
Szerintem egy végtaghiány pl sokkal súlyosabb betegség. Vagy egy idegrendszeri sérülés. Asztmánál pufferrel simán el lehet lenni, nem?
2011. jan. 13. 11:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint igen. Én nem tudom megítélni, hogy helyes-e ez így, de a szomszédomban lakó kisfiú asztmás, és bizony rengeteget költenek rá a szülei extrában.

A fiam középsulis osztálytársa is asztmás, átlag évi két rohammal, és neki pl. ingyenes a buszbérlet. Helyes vagy nem? Ki tudja? Nem sajnálom tőlük. Inkább legyen egészséges gyerekem normál családi pótléklal.

2011. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
90%
Hát nem kívánom, hogy asztmás gyereked legyen. Minden betegség után fulladás. Kezelések, kórházak...
2011. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
62%

Nem.

Próbáld ki!


A gyerekem asztmás/refluxos, a két betegség összefügg, nem olcsó a gyógyszer, és diétát kell tartani, ami megint nem két fillér.

Akinek hiányzik egy lába, az még azt eszik, amit akar, nem kap rá kezelést, nem kell drága gyógyszereket kiváltani rá, mert nem múlik el.

Az emelt családi plusz 2-3 Ft, szerintem ne sajnáld azoktól, akik kapják, nem ők akartak asztmás gyereket.


A végtaghiányos gyerekre egyébként dupla családi jár, nem "csak" emelt.

Különben ha annyira irigyled, akkor fizess ki havonta plusz tízezret, hogy a gyereked teljes életet élhessen, havi 3 ezerből. Ha sikerül, sok asztmás gyereket nevelő család életét könnyíted meg.


Az meg megfizethetetlen, amikor látod, hogy a gyereked kékül, lilul, fullad, nem kap levegőt, és mindjárt meghal, mert "csak" asztmás rohama van, te meg legfeljebb pánikolhatsz, ha nincs puffer.

2011. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Az emelt családi mellé jár az ingyen bérlet is.


értem én, hogy mit mondasz, de pl az osztálytárs mire fel kapja? Mondhatnám, hogy nem sajnálom, de az az igazság, hogy az ilyentől igenis sajnálom. Vagy: legyenek kategóriák súlyosság szerint. Múltkor egy anyukával beszéltem, akinek mozgásproblémás a gyereke, hááát, kutyafüle az asztmagyógyszaer az ő műtéteikhez, meg segédeszközeikhez, kezeléseikhez, tornáztatásukhoz képest. És a kiscsókának meg van az esélye, hogy teljes életet élhessen, csak fejleszteni kell keményen.

És ugyanannyit kapnak, mint az, aki 2x szarul veszi a levegőt egy évben? Vicc.

2011. jan. 13. 12:04
 5/39 A kérdező kommentje:

Hogy ti mindenből egyből az irigységet, meg a rosszindulatot látjátok, hihetetlen keserűek vagytok, vagy ez az alap ma már?


Javítsatok ki, ha tévedek, világosítsatok fel, mert nem tudom, azért kérdezem. De ne minősítsetek, mert magatokat minősítitek és a fene akar akkor nektek jobbat, mint amit kaptatok. Tisztelet a kivételnek.

2011. jan. 13. 12:08
 6/39 anonim ***** válasza:
60%
te egy mekkora tapló vagy kérdező.Ha nincs asztmás gyereked meg végtaghiányos gyereked,ne okoskodj.Azt csak az tudja,aki benne él,hogy mennyibe kerül. szégyeld magad
2011. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

"Akinek hiányzik egy lába, az még azt eszik, amit akar, nem kap rá kezelést, nem kell drága gyógyszereket kiváltani rá, mert nem múlik el. "


Ebben pl te nem vagy kompetens, csak elképzeléseid vannak. Az alap oepes művégtagról van elképzelésed? Meg arról, hogy egy normális, használható mennyibe kerül?



"Különben ha annyira irigyled, akkor fizess ki havonta plusz tízezret, hogy a gyereked teljes életet élhessen, havi 3 ezerből. Ha sikerül, sok asztmás gyereket nevelő család életét könnyíted meg. "


Ezt a mondatodat értelmezd kérlek, mert nekem nem megy. Nem értem, hogy mire gondolsz.


"A végtaghiányos gyerekre egyébként dupla családi jár, nem "csak" emelt. "


Nincs dupla családi, "csak" emelt.

2011. jan. 13. 12:17
 8/39 A kérdező kommentje:

"te egy mekkora tapló vagy kérdező.Ha nincs asztmás gyereked meg végtaghiányos gyereked,ne okoskodj.Azt csak az tudja,aki benne él,hogy mennyibe kerül. szégyeld magad


A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:09"


Te vagy a tapló és a megnyilvánulásod miatt szégyelld magad TE. Ha szövegértési problémáid vannak, akkor az általános iskolai tanító nénidet keresd fel. Azt a fene nagy jóindulatodat tényleg... Értelmesen nem tudsz válaszolni esetleg?

2011. jan. 13. 12:20
 9/39 anonim ***** válasza:
80%
nem kell hozzá semmilyen tanár,értem a rosszindulatod anélkül is.Mert az vagy.És erre a kérdésre nem lehet,csak így válaszolni,ahogy én tettem.Ha van gyereked,örülj neki,hogy egészséges,és ne sajnáld mástól a pénzt ha többet kap,mert beteg a gyereke.Én nem kapok emelt családit,pedig nem kevésbe kerül a gyermekem gyógytornája.És igenis szégyelld magad a rosszindulatod és irigységed miatt.nem kívánom,hogy abba a helyzetbe kerülj,hogy beteg gyereked legyen!!!
2011. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Ha megírom neked, hogy beteg gyerekem van, akkor elnézést kérsz?
2011. jan. 13. 12:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!