Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az IBSes beteg honnan tudja...

Az IBSes beteg honnan tudja hogy az a baja? Csak miután végeztek rajta 1000 meg 1000 vizsgálatot?

Figyelt kérdés
IBS= lelki eredetű ,túl sok stressz által okozott gyakori hasmenés(mondhatni "ok nélkül") vagy szorulás
2011. jan. 15. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a "betegségem", én csak azt tudtam, hogy gyakran fáj a hasam, hasmenésem van stresszes helyzetekben szorongás tör rám. Már addig fajult a helyzet, hogy bizonyos idő után majdnemhogy minden nap hasmenésgátlót szedtem, nem mertem elmenni közösségbe, mindig a wc-t figyeltem stb. Aztán eldöntöttem, hogy ez így nem mehet tovább, ez nem normális élet. Elmentem a háziorvosomhoz, elmondtam a panaszokat, ő meg adott beutalót teljes kivizsgálásra. Voltam gasztroenterológusnál, vérvételen, székletminta, ultrahang..stb. Nem találtak semmi olyat aminek nem kellene ott lennie. (ugye ilyenkor elsősorban kizárják a helicobactert, ami hasonló tüneteket okoz, csak azt mindenképpen kezeltetni kell), így a gasztoenttel egy hosszabb beszélgetés után, lelki eredetű stresszes szorongást állapítottak meg nálam, magyarán IBS-t, ami visszavezethető arra, hogy apukám öngyilkos lett 14 éves koromban, és ezt nem tudtam mai napig feldolgozni. Kaptam rá egy nagyon jó gyógyszert, mert ugye ez nem gyógyítható, az a neve, hogy DICETEL, kimondottan erre a szindrómára való. Egy ideig szedtem, és most már tudom a helyzetet kezelni, csak akkor veszem be, ha tudom, hogy valami stressz fog érni. Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, csak gondoltam megosztom az én "kis" storymat:)
2011. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, igaz én már attól parázok ha az orvossal kell hosszas beszélgetést folytatnom
2011. jan. 16. 12:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos csak akkor tudod meg,hogy ez a betegséged,hogy ha átestél egy halom vizsgálaton,amiknek szerencsére jók az eredményeik.

Ha szerencséd van az orvos kimondja,hogy ez a betegséged,és nem kell további vizsgálatokkal kínlódni,viszont úgy tűnik,hogy nincs gyógymód rá, csak a tüneteket lehet enyhíteni.

A stresszt minimálisra kell csökkenteni,ami nem is olyan könnyű mivel a legtöbb ilyen beteg a kis dolgokat is többszörös nagyságú szorongással éli meg.


Ha kérdésed van írj bátran, szívesen válaszolok, mert én már ezzel a betegséggel élek együtt 2 és fél éve sajnos.

2011. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Belgyógyászaton egy egyszerű diagnosztikát tanultunk IBS megkülönböztetésere: ha éjjel nincs nyálkás, erős hasmenésed, akkor IBS. Ha éjjel is van ilyen, akkor már komolyabb bélbetegség van a háttérben.
2011. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hehe, ezek szerint az van...nem győztél meg:D
2011. jan. 16. 20:58
 6/12 A kérdező kommentje:
mármint IBS
2011. jan. 16. 20:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak onnan lehet tudni ha orvos mondja ki.A panaszoknak ezer oka lehet és ha az orvos a vizsgálatok után azt mondja hogy IBS akkor meg lehet nyugodni hogy csak az( és nem rák vagy crohn ).Ezzel lehet együtt élni ,van rá gyógyszer és el is múlhat.
2011. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

de én már 1 éve kb ugyanazt kaksizom. nem javul nem romlik.

mostmár elkéne mennem dokihoz tudom

2011. máj. 18. 20:55
 9/12 anonim válasza:
Nekem is a napokban állapították meg, hogy IBS-ben szenvedek.... valami iszonyú :S Folyamatosan görcsölök, mozogni nem bírok. Most kezdtem el szedni én is a dicetel nevű gyógyszert, remélem használni fog... :s
2011. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nekem azóta kb ugyanaz. igaz én nem voltam 1000 meg 1000 vizsgálaton..
2011. aug. 18. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!