Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiányom van. Mit tegyek/egy...

Vashiányom van. Mit tegyek/egyek, ha nem akarok gyógyszereken/vitaminokon élni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0,5-1 dl vörösbor esténként.
2011. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Senki?

Pedig ez engem is érdekelne...

Én szedek vasat, de szerintem nem szívódik fel elég jól, mert így is kevés van a véremben. Valami esetleg segíti a felszívódást? A C-vitamint tudom csak.

2011. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nyers cékla


nagy lyukú reszelőn lereszelsz fele-fele nyers répát és nyers céklát, majonézzel összekevered, fél napig hűtöd, húsokkal nagyon finom

2011. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A vas valóban nem szívódik fel,ha nincs jelen C vitamin.

Rozsdás vasszöget dugj almába, másnap az almát edd meg, a szög mehet újabb 24 órára egy másik almába.

2011. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alma-szög tényleg jó! Húgom kiskorában vashiányos volt, és anyukám is csinálta ezt nekünk!
2011. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban az esti 1 dl vörösbor, a savanyúkáposzta,a cékla,a petrezsenyem,a paradicsom,a mandarin, a graepp nagyon jók.
2011. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szeder, máj, cékla, spenót.
2011. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Kiskorom óta durva vashiányom van,és a szervetlen vasak nálam a szoruláson kívül egyebet nem tettek.Amikor Spirulinát kezdtem szedni(plusz abban az időben norit is)két hónap alatt teljesn helyreállt a vas-szint.Az algák szerves kötésben tartalmazzák a vasat.Ugye tele vannak klorofillal,ami harmonizál az emberi hemoglobinnal.
2011. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elmondottakhoz még annyit fűznék hozzá, hogy ne igyál koffeines dolgokat, teát, mert ezek gátolják a felszívódást. Plusz a növényekben található vas nem a legjobb, ugyanis általában van a vas mellett még olyan anyag, ami gátolja a vas felszívódását pl. oxalátok (sóska, spenót). Egyél több húst, májat, belsőségeket, ezekben is sok a vas.
2011. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!