Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vér a székletében? Mi lehet...

Vér a székletében? Mi lehet ez nála? Volt ilyen már valaki gyermekével itt?

Figyelt kérdés
Ma hazaküldték gyermekemet az oviból. Rosszul volt, fájt a hasa. Amúgy nem nyavalygós fajta. Itthon kakilt is kétszer, híg volt neki, főleg a másodszor. Nyálkás volt, és volt benne vér is. Holnap megyünk az orvoshoz reggel. Láza nincs, s amúgy jó kedvű, iszik is. Kórházba nem szeretném majd vinni, feltéve, ha belázasodik és ha hányni is fog. Normafloret adok neki.
2011. jan. 18. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyomorfertőzés lehet, ami így télvíz idején "divatos" sajnos. A vér lehet a fertőzéstől, meg attól is, hogy a hasmenés savassá teszi a székletet és az felmarja a végbelet.

Okosabbat az orvos tud mondani, de gyógykezelés kell mindenképp, főleg mert kicsi.

Jobbulást neki!

2011. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vírus, feltétlen vidd orvoshoz. Székletmintát fog kérni és gyógyszert kap a gyermek rá.
2011. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Voltunk ma orvosnál, smectát javasolt. Azt mondta, ha a következő kaki is olyan, akkor menjünk vissza, és menni kell a kórházba. Nem szívesen viszem oda, a fiammal már voltunk tavaly az infektológián, de neki teljesen más volt a baja. Ott előbb elkapna akármit is. Így, hogy nem lázas, eszik-iszik rendesen, én nem látom értelmét. Szerintetek?

Elvileg ő is adhat széklet dobozt, nem? Holnap visszamegyünk, s kérni fogom, hogy adjon egyet. Amikor a fiam kicsi volt, neki is volt, hogy a házidoki adott ilyen dobozt, és nekünk kellett bevinni az ÁNTSZ-hez. Mondjuk akkor még máshoz jártunk. De ez mindegy szerintem.


Múlt héten kedden vettem házi tejet, megbízható forrásból. Felforraltam rendesen, nincs is baja senki másnak. Nem tudom, nem lehet, hogy allergia? Eddig bolti tejet ittunk.

2011. jan. 19. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:

A székletdobozt próbáljátok kiharcolni, infektológiára tényleg legvégső esetben kéne menni. Persze nem vagyok orvos, de én is elkaptam ott dolgokat gyógyulás helyett :)

A tejallergia kijött volna a boltitól is, ha az volt a ludas, akkor az a pasztőrözetlenség miatt volt inkább. Említsétek meg a dokinak.


Megy még a hasa a gyerkőcnek?


Jobbulást!

Első voltam.

2011. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Házi tejet csak akkor ittunk.

Ma is volt széklete egyszer, most délután. Nem volt olyan híg, mint tegnap, inkább kenőcsös. Az elején volt egy kevés nyák, és abban egy kevés vér is, de úgy láttam kevesebb, mint tegnap.

A smecta reggel 10 óra óta használhatott valamit? Kiflit, kekszet és activia joghurtot evett ma, és csak teát iszik, de azt rengeteget. Csöpp sót is teszek bele neki, ezt egy ápolónő ismerőstől tudom, hogy jót tesz.

Nem tudom mitől lehet ez. Csak a leoltás miatt nem fogom bevinni a fertőző osztályra. De csak nem küldi be?

Aggódom nagyon.

2011. jan. 19. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! A tejjel kapcsolatban az én kisfiamnak is fájt és ment a hasa a tejtől, kapott házi és bolti 2,8%-os tejet egyaránt. Neki viszont már más allergiatünetei is voltak, a teszt semmit nem mutatott ki. Mire én kikísérleteztem, hogy a tejtől van. Én jöttem rá, a széklete is sárga és híg volt. Amióta 1,5%-os tejet kap az óta nincs baj. A tejcukrot vagy a zsírt nem tudta feldolgozni, más feldolgozott tejtermékeket el tud, fogyasztani. Amióta ezt a dobozos tejet kapja megszűntek panaszai. A máslik dolog: Én ilyen hasmenésnél mindig vadlósóskamagból készült teát adtam a gyereknek./más szülőtől kaptam én is a tanácsot/ Ajánlottam én is, és mindenkinek segített, Hamar hat, így a gyereknek esélye sincs kiszáradni, és ugye nem is ártunk vele, mert gyógynövény. Elkészítése: 1 l forró vízzel leforrázunk egytojásformájú félig megtöltött teatartót és hagyjuk állni 10percig, ízesíthetjük citrommal, cukorral. Jó tanács, ha rövid időre teszünk, bele citromhaját is elveszi a gyógynövény ízét. De ne tartsuk benne, sokáig mert keserű lesz. Ez tényleg jó, bátran merem ajánlani. 2dl elég belőle egyszerre, annak hatni kell, de nem szabad sokat nehogy nagyon megfogja a hasát a gyereknek. Mennyi idős a gyerek? Max 3x szabad adni a mennyiséget 1 nap a gyereknek.
2011. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
JA!!! Fontos a tea mellé ne add a Smectát!!
2011. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm neked is, hogy hozzászóltál a témához!

Ezt a teát herbáriában betudom szerezni, ugye? Majd talán megpróbáljuk.

Közben találkoztam a védőnővel. Mondtam neki is, hogy mi van a gyermekemmel. Azt mondta ő is, hogy nem szokás itt adni dobozkát, de próbáljam meg nyugodtan. Azt a doki felírja receptre, s ki kell váltani. Meg azt is mondta, hogy nem kell ilyen állapotban, -csak hogy leoltsák a székletet-, bevinni szerinte sem a kórházba, mert lehet, hogy ott tényleg elkapna akármit is. Kíváncsi leszek mit mond majd az orvos.

2011. jan. 19. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:
SZERINTEM BIZTOS VAN HERBÁRIÁBAN IS, ÉN MAGAM SZOKTAM SZEDNI ÉS ELTESZEM TISZTÁRA MOSVA EGY DOBOZKÁBAN.A SZÉKLETDOBOZKÁT VALAMIKOR NEKÜNK MÉG A GYERMEKORVOS ADTA ÉS POSTÁN ADTAM FEL. GYÓGYULJATOK MEG.
2011. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!