Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fiamnak viszket néha a feneke,...

Fiamnak viszket néha a feneke, de a székletében nincs semmi akárhányszor nézem. Szerintetek mi lehet ez? Köszönöm aki válaszol

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

ez vmi féreg lehet(pont tegnap tanultam rola,csak nem találom a nevét a jegyzetben)hajnalban lefekvés utén 1-2orával kimászik a végbélnyiláahoz a féreg és oda teszi a petéit, és ez viszketést okoz,ahoy az ember megvakarja a peték rátapadnak az ujjakra esetleg a körömalá és ha nincs kézmosás utána ha a szájához nyul ujra visszakerül a fertözés. Menjetek el háziorvoshoz mond el mi a probléma adni fog egy tágejt amibe székletmintát kell tenni, és egy pálcát amivel a végbélnyilás körül kell mintát venni hajnali 1-2 ora körül.

probálom mgkeresnia nevét majd irok még

2010. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia 11.57es vagyok, megtaláltam:)

ezt az enterobiasis azaz a fonálféreg okozza.

tünete az amit irtam h lefekvés után 1-2orával jelentkezö intenziv perianalis(végbélnyilás körüli) viszketés, a vakarozás helyé a sérüét bör felülfertözödhet, kialvatlaság következtében fáradékonnyá válhat a beteg.

megelözés céljábol a gyermeket zárt ruhában kell tartani és figyelmet kell forditani a kéz és köröm tisztaságra!

a terjedését meg leirtam, sztem mindenképpen menjetek orvoshoz ha tovább is viszketés lép fel, de a gyogyszertárban biztos vannak vény nélküli szerek amik jok

2010. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de csak nagyon ritkán mondja nem mindig.és mindig nézem a székletét,de semmi.a zárt ruhát tudtam,de azt nem tudom hogy vermox-ot lehet-e adni 2 éves gyereknek(három lesz Júliusban).
2010. máj. 30. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy féreg, el kell vinni orvoshoz, előfordulhat, hogy csak túl kemény a széklete, és felsérti a bőrét. Azért viszket utána egy kis idővel, mert akkor kezd gyógyulni.
2010. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszatokat.Vannak még emberek akik tudnak normálisan válaszolni és nem kiabálják le rögtön az ember fejét.Mégegyszer köszönöm
2010. máj. 30. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Éjszakára ragasszatok cellukszot a végbél nyílására,ha van benne akkor látszani fog a celluszon.
2010. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!