Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a gyermekkori élmények...

Ezek a gyermekkori élmények hatással lehetnek a felnőttkorra is? Milyen problémát okozhatnak? Valakivel történt már hasonló, vagy a gyermekével?

Figyelt kérdés

Anyu elmondása szerint nagyon gyorsan,ügyesen fejlődtem.Még nem voltam 1 éves,mikor már teljesen szobatiszta voltam,kanállal ettem,pohárból ittam és biztonsággal jártam,közlekedtem,rendes ágyban aludtam,mert a kiságyat már akkor sem tűrtem.

1,5 évesen bölcsődébe kerültem.A gondozók nem hitték el,hogy én már ennyi mindent tudok,engem is úgy kezeltek,mint az összes többi gyereket:visszatuszkoltak a pelenkába,cumiból itattak,pépekkel akartak megtömni(ezeket otthon sem ettem meg soha),rácsos ágyba tettek,mert féltek,hogy a nagyobb termetűek eltaposnak.

5 hónapig hordott ebbe a bölcsődébe anyám,aki ráadásul a bölcsi védőnője volt.Mindegyik napot végigbőgtem,szenvedtem.Nem ettem,nem ittam egész nap és a pelenkát sem mertem használni hónapokig.

A gondozók megkérték anyámat,hogy bizonyítsa be,hogy tudok kanállal enni egyedül.Bebizonyította,akkor már elhitték,de továbbra sem változott a hozzáállásuk.

Végül is elérték pár keserves hónap alatt,hogy teljesen visszafejlődjek.Aztán anyunak újra kellett tanítania mindent.

Az óvodában ,iskolában nagyon nehezen illeszkedtem be a közösségbe ,eléggé magamnak való gyerek voltam.

Már gyermekkoromban is tapasztaltam és felnőttként is sokszor úgy érzem,hogy nem ismerik el a tudásom,a képességeim.Sokszor túlzónak,indokolatlannak tartom az emberek kritikáját.És még sok más negatív érzés,élmény van,ami úgy érzem összefüggésben lehet a kisgyermek koromban történt rossz tapasztalatokkal.Voltak a bölcsödei élményeimen kívül más ,igen rossz élmények is,kisgyerek koromban,de most azokra nem térnék ki,mert most konkrétan erre az esetre lennék kíváncsi,hogy az ilyen élmény hogyan befolyásolhatja az ember személyiségét,lelki világát?És mit lehet az ilyen tudat alatt romboló élményekkel kezdeni?Sajnos,úgy látom ennek a gyermekkori élmény a mai napig befolyásol engem is és valamilyen különös módon a környezetemet is.

Remélem,olvassa valaki,akinek van némi pszichológiai tudása,érzéke.De másnak is szívesen fogadom a válaszát.


2010. dec. 16. 12:48
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Anyu tehetett volna valamit a bölcsőde ellen?Annál is inkább,mivel védőnő volt(?)
2010. dec. 16. 12:50
 2/22 anonim ***** válasza:

Városi legenda vagy. ilyen gyerek nincs

Ha meg iylen voltál minek vitt bölcsöcsödébe védőnőként és anya káént is tudhatta volna, ohgy árt neked.Minek nem várta meg,hogy 3 éves legyél és maradt otthon veled.????

Ezt úghy én megkérdeznáém tőle.. mert itt nem csak a bölcsöde a ludas. Egyénkébnt meg nem igen van mit tenni ha pl nem főznek csak pépeset a 2 év alattinak kénytelen azt enni.. ha nem tetszik bölcsi után eszik..

2010. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez egy szépen kiszínezett történet :)
2010. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 szamóca. ***** válasza:

természetesen lehet hatással a felnőttkorodra, mint minden.

amit leírtál, hogy a kritikákat túlzónak véled viszont nem feltétlen emiatt van. Egyszerű emberi viselkedés, önmagunk védése ha nem fogadjuk el a kritikákat. Persze ezt így nem lehet megmondani, hiszen lehet tényleg túlzás, de sajnos az nem elég ha te leírod, hiszen abban már benne van a te szubjektív véleményed. ezt ltni kell, külső szemlélőként. A környezeted ez nem befolyásolja, csak azt ahogy te állsz a környezethez. Hidd el, éppen annyira kritikusak veled mint bárki mással az emberek ( persze szüleid lehetnek itt kivételek), esetleg te reagálod túl.

2010. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Sajnos a választ nem tudom a kérdésedre, de nekem is hasonló tapasztalatom volt a bölcsődével: a kisfiam 2,5 évesen került bölcsibe, addigra gyönyörűen tudott késsel, villával enni, ha nem csontos hús (pl. csirkecomb) volt, szépen le is vágta róla a falatokat, csontosnál még segíteni kellett a hús lefejtésnél, de utána nagyon szépen, koszolás nélkül elfogyasztotta. Ehhez képest nemhogy a bölcsiben, de még az óvodában is kizárólag kanállal ehettek (kés, villa, olló gyerek kezébe nem való), az én gyermekem pedig hétvégenként már kérte a kanalat a második fogáshoz is. Nehéz munka volt visszaszoktatni a szép evésre. Sajnos, ahol 2 gondozó 25-30 gyerekre felügyel, ott nem lehet elvárni, hogy figyelembe tudják venni mindegyik kicsi egyéni fejlődését. Van egy nagy skatulya és ebbe kell minden apróságot "beletuszkolni", hogy még véletlenül se lógjon ki az igényeivel, fejlettségével semmilyen irányban.
2010. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

1,5 éves gyerekeket hagynak egyedül enni, ha azok hajlandóak megfogni a kanalat.És ha tényleg szobatiszta( nem pisil be egyszer sem) akkor nem csomagolják pelenkába

HA anyukád ott dolgozott mint védőnő akkor kicsukott dolog hogy

2010. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
KÉst azt tényleg nem adhatnak a gyerekek kezébe
2010. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Márpedig én ilyen voltam,ez van.Gondolod,hogy viccből írtam le ezt a hosszú szöveget?Lett volna jobb dolgom is.Leírtam,mert gondjaim vannak,lehet,hogy pont emiatt és keresem a megoldást.

Ez az eset a 70-es években történt...anyámnak muszáj volt dolgoznia,azért adott bölcsődébe.Az ország túlsó végében lakott velem és megbízhatatlan apámmal,távol a rokonoktól,nem tudott volna kire bízni,bölcsőde pedig csak ez volt abban a községben.De végül is elváltak a szüleim és anyu hazaköltözött velem nagymamámhoz,ezután ő vigyázott rám és azalatt az idő alatt nem is volt semmi gond,csak mikor az oviba kellett mennem,nagycsoportba,mivel csak ezt az évet jártam végig,mert ez kötelező volt,de elég keservesen viseltem,bár itt már normálisabban bántak velem,egy olyan nap sem volt,hogy jól éreztem volna ott magam.

2010. dec. 16. 13:07
 9/22 A kérdező kommentje:
Az eddigi hasznos válaszokat köszönöm.Azt viszont nem értem,egyeseknek ebben mi van olyan hihetetlen?
2010. dec. 16. 13:15
 10/22 anonim ***** válasza:

Biztos ilyen voltál?

Emlékszel rá?

A szülők meséi gyakran évről évre "szinesebbek" :D

2010. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!