Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megelőzni a...

Hogyan lehetne megelőzni a tónusos-clonusos rohamot? Nem biztos, hogy az, de a tünetek egyeznek a neten leírtakkal.

Figyelt kérdés
A nagypapám 76 éves,2-3 éve volt egy nagyobb rohama, akkor kórházba is került. Azóta szeptemberig fél évenként jelentkeztek kisebb-nagyobb rohamai,de már egyik sem volt olyan súlyos,mint az első.Ezek általában azzal járnak, hogy elharapja a nyelvét, közben teljes tudatzavara van, utána is csak homályos a tudata. Olykor be is vizel.Szeptemberben is volt egy rohama,azonban ezután másfél hónap sem telt el a következőig.Nem tudják pontosan,mitől van.Régen sokat ivott, a mentőorvos legutóbb azt mondta, ezek elvonási tünetek(Már legalább 1 éve nem iszik). Úgy tudom,hogy a front is kiválthatja ezeket a rosszulléteket. Általában szokott valami előjele lenni,megfázás, vagy gyengeség, olyankor sokat fekszik a sötét szobában. Sajnos mivel éjszaka jönnek a rohamai, nagyon félünk minden elalvás előtt,ha éjszaka kimegy enni,vagy wc-re (ez szokása), akkor már egyből idegesek vagyunk. (Kétszintes házban lakunk,alul nagyszüleim,felül mi).Azt hiszem, andaxint, memorilt,tegretolt szed,de ebben nem vagyok biztos. (Az andaxinban biztos vagyok). Mellé szed a prosztatájára is gyógyszert,emellett természetes gyógyhatású készítményeket.Tegnap délután sokat volt a kis műhelyében, ahol elég hideg volt. Ma reggel is visszafeküdt, fejfájásra panaszkodott. Nagyon félek, hogy ma is rossz éjszakánk lesz, mert az olvastam, az időjárás görcsös rohamokat válthat ki. Hogy lehetne megelőzni mindezt?
2011. jan. 23. 11:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!