Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez normális? Depressziós...

Ez normális? Depressziós lettem ettől? Hogyan kezeljem a dolgot? Mit tanácsoltok? Ti hogyan tettétek?

Figyelt kérdés
Gimnázium hallgatója vagyok.15 éves lány!Rengeteget kell tanulni,minden dolgozat előtt félek,félve megyek az iskolába,ithon pedig síró görcs jön rám a tanulástól,későn érek haza.a koránkelés is gondot okoz!Minden nap több mint három-négy órát tanulok!Nem tudok meg birkózni a tanulni valókkal,van hogy egy tantárgyat ki kell hagynom a tanulásból mert arra koncentrálok amiből írunk.Nem bízok magamban és megrögzött tulajdonságom hogy azzal fárasztom anyut hogy anya ugye jó lesz ugye jó lesz a dolgozat?Ti hogyan tanultok úgy hogy mindent meg tudjatok de ne legyen nagyon sok?Én magolok az a baj,másként nem megy sajnos.hA Írok dolgozatot addig izgulok míg ki nem kapom,mindig szomorúan jövök haza és nem is értékelem úgy a világot ahogyan azt egy Tininek ilyenkor kéne!
2011. jan. 24. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok most:( nem tudom mit csináljak:/

16/L

2011. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

"Ez normális?"


Egyértelműen NEM.


"Depressziós lettem ettől?"


Még nem,de könnyen az lehetsz ha ez így megy tovább.


Egyrészt önbizalomhiányos vagy mert nem bízol magadban hogy jól megtudod tanulni és jó dogát írni,másrészt teljesítménykényszered van hogy jó jegyeket szerezz.Ez állandó feszültséget okoz nálad.Ez pedig már önmagában stressz.A sok stressz pedig nem csak depressziót okoz hanem leépíti az immunrendszered is(ami betegségeket idézhet elő.És ez alatt nemcsak a náthát értem hanem komoly szervi megbetegedéseket,ami halálos is lehet)


De ami még a depressziónál is roszabb hogy elérheted a krónikus kimerültség állapotát is.(és akkor lőttek a sulinak is arra az évre)


"Hogyan kezeljem a dolgot? Mit tanácsoltok?"


-Eleve sokkal lazább életfelfogást javaslok(akkor a tanulás is könyebben fog menni).


-Valahogy próbálj több önbizalomra szert tenni a tanulás terén.

Pl:Necsak magolj hanem értelmezd is a dolgokat,próbálj logikus szálakat keresni és akkor könyebben eszedbe is jutnak a dolgok a "magolós tantárgyaknál".

Matekból,fizből meg oldj annyi feladatot meg,amíg 100%-ra nem leszel biztos abban hogy érted.

Ha mindent tutira vágni fogsz akkor lesz önbizalmad ezen a téren...


-A teljesítménykényszer nem rossz dolog.De ezt is szabályozd.Nem kell mindenből kitünőnek lenni.Válaszd ki azokat a tantárgyakat amik érdekelnek és azokra gyúrj rá nagyon.Ami pedig nem érdekel abból elég a 3-4-es is.


Mert pl ha jogász akarsz lenni akkor a humán tantárgyakat nyomd meg,mert oda nem kell matek,akkor felesleges abból 5-ös lenni.Vagy ha gépészmérnök akarsz lenni akkor a matek,fizt nyomd meg és pl akkor irodalomból elég a 3-as.

Nem muszály mindenből 5-ös lenni,azért mert felesleges,nem ésszerű és energiapocsékló.


-Az állandó stressz okozta feszültség elkerülésére,levezetésére pedig gyakoribb testmozgást javaslok(pl:futás,edzés..stb) és próbálj társaságba járni vagy több barátot szerezni(akivel,akikkel megoszthatod a problémáidat)mert ez is jelentősen csökkenti a feszkót.


"Ti hogyan tettétek?"


Úgy ahogy előbb leírtam:)


20/F

2011. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ú nagyon szépen köszönöm:)Még senki sem segített meg engem ilyen jól mint te:)Ezer köszönet és hála:)Nem tudom ki vagy de nagyon szépen köszi:):)
2011. jan. 26. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívessen!


Örülök ha segíthettem vmit ezzel a pár rövid sorral:)

2011. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!