Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét. Meddig tart a...

Mandulaműtét. Meddig tart a teljes felépülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinél meddig tartott a műtét utáni teljes felépülés? Mennyi idő múlva nem zavart titeket pl. koncerteken a hangos zene?? Mert hallottam, olyan panaszt, hogy több hónappal a műtét után, még mindig dobog az egész torka hangos zenét hallva.


Nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm.


2011. jan. 26. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nyáron volt az operációm. Az első 3 nap készülj fel a legrosszabbra(mondhatnám, hogy nem vészes, de akkor hazudnék), de a lényeg itt, hogy egész nap igyál. Baromi rossz, nem csak a torkod fáj, hanem a füled, és az egész fejed lüktet a fájdalomtól, de ha nem teszed, akkor tovább tart a felépülés(tapasztalat). Aztán jön egy kis fellélegzés a 4-7 napon, viszont a 7-9 napig megint pokolian fáj, amikor a seb kezd leválni. Aztán 10. naptól már csak napi 2 cataflamot szedsz be, de ha eszel, akkor még mindig pokolian fáj.:) Aztán kb 2 hét elteltével már szignifikáns a javulás, és kb a 3. héten már elhagyhatod a fájdalomcsillapítót. 1 hó után már mehet a sport is.

Aztán még kb fél évig érzékeny lesz, télen sálat kell hordani, kerülni kell a hideg és a szénsavas dolgokat.


megj: a napok nem szentírás szerint irattak meg, a saját tapasztalatom szerint, ez neked lehet kicsit kevesebb,de akár több is.



De mindenképp csináld meg, nem viccből mondják. Nekem kivették, és javult az életminőségem, nem ébredek minden reggel gyulladt mandulával és betegen, izületem sem fáj stbstb.Szóval hajrá:)

18f

2011. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kieg: az érzékenységet úgy értem, hogy pl ha megfújja a hideg szél akkor kicsit kaparhat. Szóval fájdalom nincs.
2011. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2005-ben vették ki nekem (25 évesen), így kristálytisztán nem emlékszem. Viszont több hónap után tuti nem éreztem olyat, amit írtál.

Első napok kegyetlenek, olyankor attól féltem sose gyógyul meg. Féltem, hogy jobban fog fájni és eleinte spóroltam a cataflán gyógyszerrel... És az történt, hogy nem vettem be csak a műtét utáni egy napon, a következő 2-3 napon erős voltam, de amikorra a gyógyszert tartogattam, már nem fájt úgy, hogy bevegyem. Így megmaradt a gyógyszer. :-) Nagyon hamar begyógyult. Óvatosan mozogtam még 2-3 hétig, nehogy felszakadjon, vagy ilyesmi. De szerintem olyan 2 hónap után már biztos nem az járt minden percben a fejemben, hogy óvatos legyek.


Műtét közben engem altattak, mert azt nem bírtam volna ki ébren, iszonyú ájulós vagyok.

Sok sok teát itattak velem, és mivel enni nehéz, magamtól is inkább csak letörten ittam a teát és fotoszintetizáltam napokig. :-)

Sokan a fagyira esküsznek... Nekem az nem vált be, nem esett jól.

Mikor a seb begyógyult, akkor meg durvább falatokat (kenyér pl) javasolt a doki, hogy a leváló izék könnyebben távozzanak.

Na ilyesmikre emlékszem. Szóval tuti nem volt 2 hónál több a felépülésem.

2011. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Az első 1-2 hét fájdalmaira már azt hiszem felkészültem lelkileg. Azt sokan mondták, h kegyetlen.

A kérdés főleg azért fontos nekem, mert bő egy hónap múlva lesz egy nagyon fontos koncert, amire már évek óta várok, és szeretném első sorban élvezni. :) Remélem sikerülni fog, mert sajnos nem nagyon tudom még 1 hónappal elhalasztani a műtét, meg már nem is akarom.

Köszönöm mégegyszer. :)

2011. jan. 28. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem furán alakult, mert a műtét után közvetlenül tudtam rögtön enni meg inni, nem is volt semmi, épp az első három napon nem fájt egyáltalán, simán tudtam enni kemény és száraz kajákat is. Utána kezdett fájni és majdnem két hétig nagyon fájt és csak erős fájdalomcsillapítóval tudtam csak nyelni. Volt, hogy nem is voltam rá hajlandó, inkább kiköptem még a nyálamat is...

Nekem az volt csak a durva, amikor megláttam, hogy mit élnek át azok, akik nem altatást kérnek... durva nagy tűvel szúrnak be többször is oda, hogy érzéstelenítsék... jó hosszú tűvel, hogy beérjen a torokba, hát én mondtam egyből, hogy altassanak csak, nem vagyok még öreg meg szívbeteg, hogy ne vállalhatnám a veszélyt :D

2011. jan. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!