Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok lehet-e teljes...

Mit gondoltok lehet-e teljes életet élni a hasfalra kihelyezett STÓMÁVAL?

Figyelt kérdés
Vastagbél tumor miatt el kellett távolítani a végbelet,és a hasfalon jön ki a széklet amit egy úgynevezett Stómazsákba fognak fel.
2011. febr. 1. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, bátran írom, hogy igen. Édesapámnak is ilyen betegsége volt. Viszont nagyon üggyelt az egészséges táplálkozásra. Puffasztó és zsíros, nagyon fűszeres ételeket sohasem evett. Szegény pár hónappal ezelőtt elhunyt, de nem a sztómás betegsége miatt.
2011. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi helyen dolgozom, számtalan ismerősömmé vált beteg él ilyennel, sokak már több mint 10 éve. Nem öröm ez, de ÉLNEK és (már) nem akadályozza őket a napi munkájuk, tevékenységük során.
2011. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet


ilyen "tasakokat" gyártó cégnél voltam gyakornok,sok embert megismertem az 1-1 új termék tesztelésekor,és a maiakkal már fel sem tűnik,bőrbarátak,laposak,és elég egyszerűen cserélhetőek

2011. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

még mindig jobb mint fél karral vagy lábbal.

mondjuk én azt is gyűlölöm, h cukorbeteg vagyok.

nekem is van egy kis szerkezet, amit csak fürdéskor vehetek le, egyébként meg úgy kell kezelnem, mintha hozzám nőtt volna. inzulinadagoló cuccos.

elég sok dologban akadályoz (pl nem nagyon játszhatok csapatsportot, nem mehetek vizitúrára, csak ritkán mehetek strandolni)

meg lehet szokni, de jobb ilyen szarok nélkül élni.

2011. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van egy úgynevezett irrigálásos módszer, amivel szinte kontrollárt székletürítés hozható vissza:


[link]

2011. febr. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,megnyugottam!!
2011. febr. 2. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
én sztómás vagyok, 2 és fél éve, 35 évesen lettem az. Hamar megtanultam kezelni, együtt élni vele. Sok mindenra oda kellett figyelnem, de én azt mondanám, teljes értékű életet élek. Nyaralni járunk, uszodába, élményfürdőbe megyek, tehát agyanazt, mint előtte. Emelni nem lehet 5 kg-nál többet, tehát bevásárolni sokszor nem egyedül megyek. Mennyi idős vagy? Neked lesz sztómád? Ha bármiben segíthetek neked, akkor írj.
2011. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,nem nekem,az édesanyámnak lett kitéve,ő már idősebb,de így már meg tudtam nyugtatni.

Köszönöm szépen!

2011. febr. 12. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!