Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás lehetek a tejre?

Allergiás lehetek a tejre?

Figyelt kérdés
Általános iskolás koromban hasi görcsök kínoztak. Nem tudtam mitől van, és az volt benne az érdekes, hogy néhány másodpercig tartott, aztán elmúlt, mintha nem is lett volna. Később mikor már kamaszodtam elhagytam a tejivást, mivel hogy sose szerettem. Mostanában kondizni kezdtem és ezzel együtt próbálok egészségesebben táplálkozni, szóval időnként lekűzdök egy kevés tejet a torkomon. Azóta visszatértek azok a bizonyos hasi görcsök. Tehát tényleg a tej a hibás? És ha igen súlyosbodhat?
2011. febr. 7. 14:37
 1/3 TomRage válasza:

Szia! Nekem először ez jutott erről eszembe:

[link]


Lehet érdemes lenne kivizsgáltatni, hátha tényleg ez a probléma...

2011. febr. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nora taylor válasza:
Ha a tejre alergiás vagy, akkor a tejtermékekre is (pl tejföl, joghurt, tejszín stb.) Ha ezekkel kapcsolatban is vannak hasonló tüneteid, akkor van rá esély, de mivel túl nagy mérvű nem lehet, mert akkor súlyosabb tüneteid lennének, vagy keresd fel a háziorvosod, vagy csak egyszerűen hagyd ki az étrendedből a tejet és a tejtermékeket.
2011. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

A tej nem tartozik az egészséges táplálkozáshoz, nyugodtan elhagyhatod.

Lehetsz tejcukor érzékeny, de lehetsz a tejfehérjére is érzékeny.

Írtad, hogy kondizol. Nos, ha "csak" laktóz-érzékeny vagy, akkor nincs nagy gond, mert lehet kapni laktózmentes fehérjekészítményeket is, és vízzel ihatod őket. (Alapveően minden fehérje- és tömegnövelő készítményt vízzel kell inni. Ezeknek pont az a lényegük, hogy a fehérje gyorsan felszívódik, amit a tej pont megakadályoz. Nehéz ezt elsőre megérteni, hogy a tejből készült fehérjéket (whey angolul) miért nem való pont tejjel meginni, de fogadd el, hogy így van.)

Próbálj meg laktózmentes tejet venni, idd meg, és meglátod, hogy vannak-e görcsk. Ha nincsenek, akkor csak laktóz-intolerancia van.

2011. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!