Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire lehetek (ennyire) allergiás?

Mire lehetek (ennyire) allergiás?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, soha semmire nem voltam allergiás, szénanáthám sem volt, érzékenységről sem tudtam.

Ennek ellenére most szerdán arra ébredtem, hogy mindenem borzalmasan viszket, és péntekre tiszta kiütés lettem a lábamon és a kezeimen (olyan, mintha 100 db szúnyogcsípésem lenne). Elmentem ügyeletre, ahol azt mondta az orvos, hogy csalánkiütés, és kaptam injekciót. Az elsőtől jobban lettem, nagyjából elmúltak a kiütések, csak piros foltok voltak a helyükön. A második injekció már nem volt ennyire hatásos, és kezdtem újra viszketni, a harmadik hatását pedig egyenlőre várom, de nem látok jobbulást, sőt már az arcomon is kezdődnek a piros foltok, és hányingerem is van.

A helyzet érdekessége az, hogy ugyanazt a fogkrémet, tusfürdőt, sampont, balzsamot, dezodort, sminket használom karácsony óta, új ruhát nem vettem, nem vettem gyógyszert már kb 1 hónapja, és nem ettem semmi újat/különlegeset, csak olyasmit, amit mindennap eszünk. Nem voltam étteremben/gyorsétteremben sem. Hajamat festettem, de már 2 hete, az 1-3 nap alatt jött volna ki, nem 2 hét után. Csak szénsavmentes ásványvizet iszok, mást nem is szeretek.

Lehetséges, hogy attól jött volna ki, amit eddig is használtam/ettem mindennaposan? Alakulhat ki így is allergia?


2011. febr. 20. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mosóport, vagy öblítőt nem váltottatok? Amúgy úgy tudom, az allergia ilyen alattomos, hogy egyik napról a másikra kijöhet rajtad, attól, amitől eddig semmi bajod nem volt. Jobbulást, és menj szerintem allergiavizsgálatra. :)
2011. febr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is kb. 20 éves koromban jött ki az allergiám. Nekem ételallergiám lett, a szervezetem "megtelt" méreganyaggal, és addig bírta elviselni. Én természetgyógyászhoz jártam (miután kb. 3 orvos tanácstalanul volt), ő gyógyított meg.
2011. febr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem váltottunk se mosóport se öblítőt, megkérdeztem a barátomat, azt mondta ő sem váltott dezodort/tusfürdőt/kölnit/borotvahabot és a szülei azt mondták, hogy ők sem változtattak semmin.

Aznap, mikor kijött rántott-gombát ebédeltem, arra gyanakodtunk (de mivel ez az egyik kedvenc ételem, kb 2 hetente eszek, ezért valószínűtlen volt), és ráadásul a viszketés már éjjel kezdődött.

Azt mondta a háziorvos, hogy allergiavizsgálat csak akkor kell, ha az injekcióktól és a felírt gyógyszertől nem lesz jobb, most várok a hatásra, de ráadásul az nem tud pontosat mondani (pl.: allergiás vagyok a vasra, ne egyek olyat, amiben van. És honnan tudjam miben van?..)

2011. febr. 20. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!