Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire lehetek allergiás?

Mire lehetek allergiás?

Figyelt kérdés

Voltam allergia teszten, és ott kiderült, hogy mérsékelten allergiás vagyok a 2 féle házi poratkakakira :D

Ez kb. 1 éve volt, azóta most úgy tűnik másra is az lettem.

Kifeküdtünk nemrég a napra anyával meg nővéremmel, és akkor elkezdett folyni az orrom, viszketni a szemem, és könnyezni, és egyszerűen nem bírtam kint maradni.

A másik lakásban történt film nézés közben ugyanez.

Nem hiszem, hogy nyárfa szöszre lennék, mert ahol lakok (nem otthon, hanem albiban, egyetemista vagyok) ott van ilyen és most hogy szöszölt, nem volt problémám.

Szerintetek mire lehetek ebben az időszakban allergiás, amit allergia teszten nem vizsgálnak?


2011. máj. 26. 09:58
 1/4 anonim válasza:
Szerintem lehetséges, hogy valamilyen fűfélére vagy allergiás, azok közül elég sokat nem vizsgálnak.
2011. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam rá... nővérem a parlagfüvön KÍVÜL :D mindenre allergiás ami csak létezik. A sima fűre is :)
2011. máj. 26. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Legvalószínűbb, hogy valamilyen pázsitfűfélére, az most már mindenütt virágzik és napos meleg száraz időben sok van belőle a levegőben. A www.antsz.hu-n meg lehet találni az aktuális pollenadatokat az ország minden megyéjében lévő mérőpontok szerint, ez eligazít esetleg, hogy a környékeden melyik pollenből volt sok a panaszok jelentkezésekor a levegőben. Azt is érdemes megfigyelni, hogy a panaszok csökkenésekor mi csökkent, hátha így is kideríthető.
2011. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ!

Megnéztem a pollen jelentést, és aszerint elég valószínű amit mondtál, hogy pázsitfűfélékre vagyok. Nagyon köszönöm!

2011. jún. 2. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!