Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan füldugó ami totálisa...

Van olyan füldugó ami totálisan minden zajt kiszűr és semmit se hallok?

Figyelt kérdés

És ha van, akkor nem káros?

Tesómmal egy szobában vagyok és köhög mint állat! :SSSSS


2011. febr. 15. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Van. Pici, sárga. Nem teljesen szűr ki mindent, de kb 90%-ot. Köhögéssel nem lesz gond. A gyárakban szokták használni. Kérdezz rá egy patikában.

Össze nyomható, sárga, kb 1,5 cm.

2011. febr. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fülldugók többsége az "emberi zajokat" átengedi. Én hassználtam az első válaszoló által javasolt terméket, és volt hogy úgy beszélgettem a kollégákkal, hogy az a fülemben volt.

Inkább csak a gépek zaját szűri meg!


Mivel nem csak a füleddel hallassz, így ilyen eszköz nem létezik.


Esetleg próbálkozz a robitussin-nal. ;-)

2011. febr. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetertek az utolsoval en is hasznalom az autozajok csokkentesere este elalvas elott. viszont nekem mindig kiesik es iritalja a fulemet,felszaporodik a fulzsir. ez a hatulutoje a rendszeres hasznalatanak.
2011. febr. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az emberi zajokat és a mély hangokat nem igazán szűri meg egyébként barkácsboltokban is lehet kapni ilyen füldugókat.
2011. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A patikában szoktam venni a neve 3M füldugó 75 forint egy pár.Próbáld ki.Csak akkor szűr erőteljesen ha megfelelően helyezed be.Ellenkező esetben kiesik és nem tompít eléggé.
2011. febr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Esetleg lehet kombinálni is a két fajtát: a pici összenyomható füldugót és a nagy zajvédőt (ami úgy néz ki, mint egy sztereó fejhallgató). A kettő együtt szerintem már elég hatásos. Mondjuk aludni nem tudsz benne valószínűleg :)


Szerintem amúgy meg teljesen veszélyes, ha nem hallod a külső zajokat! Képzeld el, hogy egy szállodai szobában vagy egyedül, és mondjuk a fölötted lévő szinten tűz üt ki, és te nem hallod a tűzjelző hangját, meg az emberek kiabálását!


Végül: kísérleteznek olyasmi eszközzel, amit a füledre teszel, az érzékeli a külső hangot, és ellentétes frekvenciájú hangot bocsát ki, így a hullámok nagyjából kioltják egymást.


Legvégül: Létrehoztak már régebben olyan irodákat, amik 100 %-osan kiszűrték a külső hangokat, de nem vált be, mert az ott dolgozók egy idő után kezdtek "megőrülni".

2011. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha teljesen kiszűri a külső zajokat,akkor meg a saját szívverésed hallod,ami nagyon idegesítő,meglehet őrülni tőle tényleg.
2015. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!