Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vitaminoktól lehetek beteg?

A vitaminoktól lehetek beteg?

Figyelt kérdés

Ebben az évben már kétszer vagyok megfázva. Amúgy nem szoktam az lenni. Elkezdtem szedni januárban Scitec-es vitaminokat (Ca+Mg, Q10, E vitamin).

Lehet,hogy bebeszélem magamnak,de nem tudom elképzelni,hogy mitől lehetek már kétszer beteg.

Szerintetek lehet attól? Valahol azt olvastam,hogy betegen nem is jó vitamikota szedni.

Válaszotokat ekőre is köszönöm!!!


2011. febr. 15. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Vitamintúladagolás létezik, mert míg a vízben oldódókat kipisiled ha fölös, a zsírban oldódó elraktározódik.
2011. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy magától a vitaminoktól lenne, maximum az adalékanyagoktól. Bár az E-vitamin túladagolható, mivel zsírban oldódó, de én inkább arra tippelnék, hogy peched volt, és kétszer elkapott valami teljesen függetlenül a vitaminoktól.

A C-vitamin beviteled elegendő volt? Csak mert mint látom, azt nem szedtél (vagy csak nem írtad). Én inkább gyümölcsöket ajánlanék, azokban nincs adalékanyag, bár tudom, ilyenkor elég drága is meg nem feltétlenül szépek. De ha már vitaminkészítmény, akkor multivitamin legyen, Actival, Centrum, ilyesmik.

2011. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Szedek igen C vitamint csak azt nem írtam,mert már régóta szedem és attól biztos,hogy nem lehet.

Igen igazad van ,hogy amit egyszerre szedtem azok együttesétől alakulhatott ki.

Válaszotokat köszönöm!!

2011. febr. 15. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
még egy dolog a vitaminokkal kapcsolatban: betegen ugyan érdemes egy keveset szedni, de egyébként kerülni kell a bogyók formájában való viamin bevételt, mert a szervezeted egyszerűen leáll arról, hogy megtermelje a bevitt ételből.
2011. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hozzászólásom: [link]


De egyébként nem egy okos ember állapította meg hogy tévhit miszerint elég vitamin van a gyümölcsökben és zöldségekben, kivéve a csipkebogyóban amiben kilóként 5 g! C-vitamin van, annyi mint kb. 50 kg almában, tehát ez véleményem szerint jelen valamit hogy mégsem a gyógyszerekkel kéne próbálkozni betegség esetén sem, és az is jelent valamit hogy az állatok szervezete milyen brutális mennyiségű c-vitamint termel, néhányan úgy gondolják hogy az embernek nem fontos annyi vitamin, és pont az embernek aki dolgozik és gondolkodik normálisan, nem pedig ösztönösen mint az állatok pont az embernek ne lenne szüksége normális mennyiségű c-vitaminra, mert persze az ember 90 évesen lehet olyan mint egy élő halott, meg szívinfarktust kaphat 50 évesen stb... mintegy hagyjuk.

2011. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!