Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat ez hosszútávon valami...

Okozhat ez hosszútávon valami egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul alakult ebben a félévben az egyetemi órarendem, így minden egyes reggel hétfőtől péntekig 5:15-kor kelek, ami nem is lenne probléma, de éjszaka sem alszom rendesen. 10 óra előtt nem tudok elaludni és utána is van, hogy felébredek valahogy 3 óra körül, aztán 4kor megint.. Kialvatlan vagyok egész héten, mert még hétvégén sem bírok rendesen aludni.. Mindemellett mostanában még étvágytalanság is gyötör napközben.. Egyszerűen alig bírok magamba tömni valamit.. Hosszú távon a fáradtság, étvágytalanság okozhat valami problémát?.. Mit tegyek? Mi történik velem? Régebben olyan jó alvó voltam..


L/21


2011. febr. 16. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Magamból indulva ki: valamilyen szorongással, tartós stresszhelyzettel függhet össze. Velem is egészen hasonló fordult elő, kb. 2 hónapon át alig ettem és aludni sem tudtam, "idegi alapon"-ez a mi történik veled-re a válasz, illetve csak a véleményem.

Köztudott, hogy az egészség megőrzéséhez szükséges a megfelelő táplálkozás és a minőségi alvás, tehát valószínűleg hosszú távon mindkettő hiányának vannak negatív hatásai. De azért ne temesd el magad, mert ez nem olyan, mintha egyáltalán nem ennél vagy aludnál.

Te tudod, hogy mi van folyamatban jelenleg az életedben, ami zavar, félelmet okoz stb, elsősorban keresd meg, hogy mi ez, illetve mik ezek. Ha megtalálod, jól "járd körül" a témát, például keress választ arra, hogy miért félsz ettől. Ezután már "csak" más megközelítéssel kell nézni, megértetni magaddal, hogy máásképp felfogva nem is olyan vészes a dolog. Ami segíthet még: környezetváltozás, olyyan időtöltés, amibe bele tudsz merülni, át tudod adni neki magad, barátokkal levés satöbbisatöbbi, röviden: csinálj olyan dolgokat (a lehető legtöbbször) amiket szeretsz. A valaki "bizalmassal" evés/alvás is segíthet.

Ha az első mondatom nem talál, akkor sajnos nem tudom- és hiába írtam egy kisregényt.:)

2011. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!