Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2,5 cm-es göb van a jobb...

2,5 cm-es göb van a jobb oldali pajzsmirigyemen. Nyelésnél is érzem, hogy van ott valami. Ez biztos, hogy műtét lesz? Van más megoldás? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Első lépés kérj beutalót endokrin szakrendelésre.Ott majd megállapítják mi a teendő.
2011. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon kezdő vagyok e téren. Fejfájás miatt mentem el a héziorvoshoz, aki elküldött nyaki ultrahangra, majd az eredmények alapján vérvételre. Mert megnagyobbodott az egyikoldali pajzsmirigyem, és van rajt 1 db 1 cm-es göb. A vérvétel kimutatta, hogy nagyon alacsony a TSH szintem, ami fokozott pajzsmirigyműködésre utal. Most, 3.hó 3.ára vagyok hivatalos az izotóplaborba. Eddig tudom leírni az eseményeket, de 3.án folytatom. Nem tudom mit fognak csinálni. Semmi tünetem nincs, nem látszik, nem fáj semmim. Már bánom, hogy belekezdtem.
2011. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi elfeledtem megkérdezni, te hova jutottál eddig? Vizsgáltak már?
2011. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem is a nyaki ultrahangon állapították meg. A laborvizsgálat is megvolt. A mért értékek benne vannak a kornak megfelelő intervallumban, tehát jónak értékelhetőek. Izotópvizsgálatra vagyok előjegyezve, hogy kiderüljön, hogy hideg-, meleg-, vagy forrógöbről van-e szó. Utána a hideg és a meleg göb esetén tűbiopsziával akar a doki mintát venni, hogy kiderüljön, hogy milyen indulatú. Gondolom, a továbbiak ezen múlnak.

Igazán arra nem tudom a választ, hogy ha a méreténél fogva ez mindenképpen műtendő, akkor miért van szükség előtte izotópozni, meg mintázni? Úgy tudom, hogy az izotópvizsgálatnak is vannak veszélyei.

Vagy lehet, hogy nem fogják műteni? De akkor meg folyamatosan fogom érezni a nyelésnél ezt a göböt?

Majd megkérdezem a dokitól is, csak olyan sok a vizsgálatra való várakozási idő, és itt morfondírozok magamban. Meg érdekelne az is, hogy van-e esetleg valakinek olyan, ezzel foglalkozó orvosra javaslata, aki elérhető (nincs agyonterhelve, és nem mellesleg nagyon ért a témához.


Köszönöm a válaszaitokat.

2011. febr. 21. 11:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor te is épp ugyanott tartasz, ahol én. Te mikorra vagy előjegyezve az izotóp laborba?
2011. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként pont ezzel a vizsgálattal állapítják meg, hogy mi legyen a további kezelés? Bízz az orvosokban. Nem mi leszünk az elsők ezen a téren. Hogy veszélyes is lehet az izotóplabor? Igen lehet. De ez is csak annyira, mint az utcán járás.
2011. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Március 23-ra vagyok izotópvizsgálatra előjegyezve. Addig még jó sokat kell várni. Meg utána a biopsziára is.

Nem állítom, hogy nyugodt vagyok.

2011. febr. 22. 21:04
 8/9 A kérdező kommentje:
De azért köszi a biztatást. *-*
2011. febr. 22. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Látod, én teljesen nyugodtan megyek, március 3.-án. Ha megjöttem, megírom neked, mi volt. Ha elfeledném, figyelmeztess. Reggel 1/2 8-ra kell ott lennem.
2011. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!