Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy egy egészsé...

Mitől van az, hogy egy egészséges felnőtt ember éjjel bepisil?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól is lehet, ha nagyon kell pisilnie és olyat álmodik és az agya nem ébreszti fel. Ha egyszer előfordul nem baj ( bár persze, hogy megviseli az embert), de rendszeresen már pszichés vagy fizikai probléma, amit orvossal kell megbeszélni.
2011. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Egészséges felnőtt ember éjjel nem pisil be.

Max. ha annyira részeg, vagy annyi altatót vett be, hogy nem ébred fel semmire, de az már vitatéma, hogy ez így még egészségesnek számít-e.

2011. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egészségeset úgy értettem, hogy nincsen neki olyan problémája, ami ezzel járna... mit tudom én pl. nincs felfázva, nem szellemi fogyatékos stb.
2011. febr. 22. 11:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ébred fel a vizelési ingerre. Vagy nem érzi eléggé, vagy túl mélyen alszik.
2011. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wyana Ilysiris válasza:

Velem sokszor előfordult, hogy álmodtam, és úgy éreztem menten bepisilek. Keresgéltem is a wc-t sürgősen, és jópár hajcihő után találtam is.(bár mindig volt valami kellemetlenség azzal a wc-vel, amit épp megtaláltam, pl. Nem voltak falai, és félő volt, hogy meglátnak)

Na, ugye megvan a wc, én meg pisilek. De valamiért, hiaba pisiltem, és pisiltem ki mindent, ugyan úgy kellett, mint mielőtt leültem a klotyóra.

Ilyenkor mindig felébredtem, és úgy éreztem, menten szétrobban a hólyagom. :-D Ezek után persze mentem wc.-re, és minden oké volt. Egyik tanárom órán említette, hogy ha azt almodja valaki, hogy pisil, akkor a valóságban is pisil, csak épp az ágyába. Rákérdeztem nála az álmomra, azt mondta, hogy ha álmomban megkönnyebültem volna pisilésnél, akkor bepisiltem volna. Van erre valami szakszó is, de már rég volt, elfelejtettem :-)

Elvileg ez nem komoly probléma(mármint hasonló esetben az ágyba vizelés), amíg eseti szinten fordul elő. Szökőévente egyszer. Ha többször előfordul, akkor fiatalabb korban valamilyen pszichés, neurológiai probléma állhat a háttérben, (gyógyszerrel elvileg könnyen kezelhető) idősebb korban, ez már szervi probléma, ilyenkor is vagy gyógyszer, vagy műtét, esetleg pelenka, ha már nagyon idős az illető. :-D

2018. szept. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!