Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vízszűrővel szűrt csapvíz...

A vízszűrővel szűrt csapvíz egészséges?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Mit szűr ki a vízből?
2011. szept. 25. 14:37
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem! Ugyanis szinte minden "szűrő" olyat is kivesz a vízből ami iváshoz szükséges! A vízművek megfelelő technológiával kezelik a vízet magyarországon az ívóvíz világviszonylatban is jó!Nekem szakterületem a vízkémia nem a levegőbe beszélek!Társszerzője is voltam ezzel foglalkozó könyveknek.Pld az RO membránszűrő kiveszi a vízből az iható és szükséges sók több mint 80%-át és utána ezeket a sókat visszasózzák a vízbe. Ez értelmes dolog?
2011. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Hogy folytassam az előző hozzászólásom egy aktív szén mechanikus szűrő kombináció elfogadható lenne mert az nem változtatja meg a víz sóösszetételét ami kell az iváshoz.De ilyen nincs! A vízszűrő kancsókban ezek vannak de van mellette mindegyikben ioncserélő műgyanta ami meg nem jó irányban változtatja meg a víz összetételét! A Ca, Mg ionok szükségesek élettanilag a vízben!
2011. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az a baj az ioncserélő gyantával, hogy úgy lágyítja a vizet, hogy a kalciumot és magnéziumot nátriumra cseréli, ami meg nem túl egészséges, ha azt vesszük, hogy az átlag magyar már így is többet fogyaszt, mint az ajánlott napi só mennyiség. A szűrőket nem ismerem. Én nem használok, nálunk itt a Bakonyban jó a víz.
2015. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Persze, amikor a feleségem terhes lett és ivott a csapból mindegy hogy épp az ország melyik részén voltunk, azonnal hányt tőle. Vettem egy sima 11000 ftos csapraszerelhető szén és vmi préselt kókuszos szűrőt és probléma megoldva. Ahol lakunk néha olyan sárga a víz mint a pisi és csupa klór a szar 50 éves rendszer miatt a városban amit nem tudnak, vagyis nem akarnak mással fertőtleníteni ami nem káros mert az drága, nem baj hadd rákosodjon a magyar. Katonai víztisztító van ami a szarból is vizet csinál, de a rendszer öreg szinte az egész országban. Víztisztítóval nagyon finom lett a víz és olyan selymes ahogy iszod sokkal jobban csúszik, nem akad el a torkod nyelés közben... csak iszod a kellemes tiszta vizet, ami a 11000 ftos készüléken túl ami már tartalmaz egy 3000 ftos szűrőt, évente kb 7000 ft 2 embernek a tiszta víz csatornadíjjal és vízdíjjal és 1 szűrőbetéttel ami 3000l vizet megtisztít kb1,5 ft ba kerül 1 liter tiszta víz. Sok hülye meg megveszi a drágábbnál drágább palackos vizeket. Ez nem szűri ki a sókat csak az üledéket meg a klórt és barátait. A víz finom és az asszony sem hányik amikor terhes...
2020. ápr. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!