Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » FórumkEErdés_00: __ Fék- és...

FórumkEErdés_00: __ Fék- és FitymaMűtöttek! Ki műtött, és mennyire jó munkát végzett? Kik ma Mo legjobb/legrosszabb urológusai, andrológusai?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek, EE vagyok. :-)

Azért írtam ki a kérdést, mert sokan, akik megtixteltek >>priviben azzal, hogy a segítségemet kérték, rákérdeztek arra is, hogy tudnék-e nekik olyan urológust/andrológust a figyelmükbe ajánlani, aki megbíz6ó, kellően empatikus, jó munkát végez legalább jó színvonalon és nem mindjárt körülmetélni akar mindenkit. (Sajnos nem egy fiatal kortársat ismerek, aki úgy érzi, hogy félresikerült a műtétje, a beavatkozás miatt tönkrement az élete, ill. olyan orvos végezte a beavatkozást, aki vele erőszakoskodott, és rábeszélte, ráerőltette őt a TELJES körülmetélésre, most pedig depressziós, amit részben az okozott, hogy ő nem ezt a végeredményt akarta, így nem tudott vele lelkileg megbékélni, emiatt szenved.


Szeretnék egy reprezentatív adatbázist összeállítani A TI SZEMÉLYES TAPASZTALATAITOK ALAPJÁN azokról a ma is aktívan praktizáló orvosokról, AKIKKEL TI MEG VOLTATOK ELÉGEDVE, ILL. AKIKTŐL ÓVA INTENÉTEK SORSTÁRSAITOKAT!



SZABÁLYOK:

●● Csak olyan válaszoljon, akit/akinek közvetlen környezetében műtöttek vkit...

> Fitymaszűkülettel (phimosis);

> Parafimózissal (spanyolgallér);

> Rövid ill. letapadt fitymafékkel (frenulum breve ill. frenulum adhesiója);

> Fitymaletapadással (adhesio cellularis);

... vagy kezeltek egyéb férfinemiszervi problémákkal pl: > Prostatahyperplasia (Jóindulatú prosztatamegnagyobbodás)

> Prostatitis acuta/chronica (Heveny/Krónikus prosztatagyulladás)

> Impotencia (Merevedési zavarok, meddőségi kezelés)

...stb.

●● Hülyeségeket, értelmetlenségeket, provokációt ill. viszálykeltő szöveget ne írjatok, mert kimoderáltatjuk! Kerüld a rágalmazásokat a megfogalmazásaidban!

●● Törekedj a lényegre törő, ámde részletes, tehát a viszonylag rövid, de nem túl hosszú megfogalmazásra!

●●●● Azzal, hogy orvost javasolsz/elmarasztalsz NEM NEKEM SEGÍTESZ/ÁRTASZ, HANEM AZOKNAK, AKIKNEK PROBLÉMÁJUK VAN, tehát a tiéddel v. közvetlen ismerősödével hasonló férfinemiszervi probléma megoldásának céljával klikkelt erre az oldalra.

Én segíteni akarok nekik! SEGÍTS TE IS, vagy ha nem tudsz, nem akarsz, akkor MARADJ KINT! Bennetek bízom, akárcsak a kétségbeesett panaszos srácok is, éppen ezért ti feleltek azért, hogy kit ajánlotok vagy éppen nem.



Ha orvost javasolsz/elmarasztalsz, az alábbiakra figyelj! Kérünk, add meg:

=======

AJÁNLOM / NEM AJÁNLOM:

Urológus/Andrológus neve, titulusa pl:

Dr. Zsivágó Zsombor, urológus főorvos

VÁROS, ILYEN NEVŰ MEGYEI KÓRHÁZ/RENDELŐ (amelyben dolgozik) --- 1000, Valamilyen utca/tér, 1/C.

Telefon: 06-1/ 123-456

Mobil: (0660) 123-4567

E-Mail: valami@korhaz.hu

Honlap: [link]

=======

●● HA NEM AJÁNLOD A DOKIT, akkor csak a várost, max. a kórház nevét írd le, amelyben dolgozik. Az orvos rendelőjének a címét és elérhetőségeit KÉRLEK, NE IDE ÍRD LE! Írd meg >>priviüzenetben, hogy tudjak róla, kiket ne ajánljak!


● 1.) Mi volt a panaszod?

● 2.) Hogyan végezte a vizsgálatot? Mit vizsgált meg (esetleg pluszban) rajtad?

● 3.) A doki hogyan állt hozzá a problémádhoz? Mennyire megfelelően tájékoztatott vizsgálat előtt ill. után? Milyen le7őségeket ajánlott fel megoldásképpen? Pl.:

___ Jófej, empatikus fiatal orvos volt; Fitymapárti, nem akart kapásból metélni; Részletesen elmagyarázta a kezelési le7őségeket; Minden kérdésemre normálisan és kielégítően válaszolt; Nem erőszakoskodott, hagyott engem dönteni... stb.

...vagy...

___ (Rágalmazás nélkül!!!) Mogorva; unottan hallgatott végig; sietett; Meg se nézett rendesen; A válaszai nem elégítették ki kérdéseimet; Nem akart válaszolni; Kiabált velem, mert nem azt akartam, amit ő; Rábeszélt a teljes körülmetélésre, pedig nem akartam; ...stb.

● 4.) Milyen beavatkozást/kezelést hajtottak rajtad végre? Pl.:

_ Frenulotómia: Szikével végzett/Lézeres fékátvágás v. fékeltávolítás;

_ Fitymaplasztika (Preaputium plastica): 1-2 (oldal)bemetszés a fitymán, T- vagy Z-plasztika, részleges körülmetélés

_ Teljes körülmetélés (Circumcisio)

_ Prosztatamasszázs, Transurethralis resectio (TUR)...;

_ Vesekő UH-kezelés/eltávolítás;

... stb.

● 5.) Hogyan élted meg a kezelését? Mennyi ideig tartott a beavatkozás? (Rövid sztori!) Pl.:

___ Előre szólt, hogy papucsot, pizsamát vigyek magammal; Mindvégig udvarias volt; Előkészítéskor (kb. 20 percig tartott) megnyugtatott, tartotta bennem a lelket műtét alatt (kb. 30-40 perc lehetett); X helyre szurit adott ide meg ide, alig éreztem... stb.

...vagy...

___ A kórházban derült ki, hogy pizsama kellett volna; A doki csak bejött, elvégezte a műtétet; Az érzéstelenítők beadását nagyon durván csinálta, nagyon fájt; Egy szót sem szólt hozzám a műtét alatt; A környezete riasztó volt; A hegek összevarrását már éreztem, nem foglalkozott vele... stb.

● 5.) Mennyire vagy megelégedve a doki munkájával és a végeredménnyel? Szükség volt-e később újabb beavatkozásra, ha igen, mi miatt? Most hogy műxik a bré... stb.?

● 6.) Milyennek értékeled az ellátás színvonalát 10-es skálán? (0--10-ig)

● 7.) Mikor műtöttek? (Év + hó)


Nem kötelező, de érdemes vmiféle "azonosító nick"-et megadnod, hogy amennyiben bárki kérdezni szeretne bármeikőtöktől, könnyebben le7sen a válaszokat beazonosítani.



Mindenkinek, aki segítő szándékkal vezérelve írta meg tapasztalatait, a segítségre szoruló fiatal és felnőtt fiúk/férfiak nevében is SZERETNÉM előre MEGKÖSZÖNNI A SEGÍTSÉGETEKET! :-)


Üdv: EE


2010. júl. 18. 05:21
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Miskolcon a MÁV rendelőben kerestem fel merevedési zavarral Váradi Doktor Urat.

Empátiából nulla csak morgott magában a kérdéseimre majdnem egy év után sem válaszolt.

Az egész vizsgálattól elment a kedvem és abbahagytam. Azóta sem kerestem fel másik orvost.

Bár soha nem jártam orvoshoz ezért nincs összehasonlítási alapom, de nem így képzeltem.

2010. júl. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja igen... NEMET és KORT mindenki írjon!

És le7őleg a dokikról is jó lenne tudni, kb. milyen korban voltak a vizsgálat idején!

Köszönöm!


Előző (07:07-es), a problémáddal most hogy vagy? Változott vmi azóta?

2010. júl. 18. 07:18
 3/10 A kérdező kommentje:

Természetesen a heresérv, herevíz- ill. visszérsérvvel ...stb. műtöttek is idetartoznak, amiket fent kihagytam.


A lényeg, hogy tudjuk KIK AZOK A DOKIK, AKIKHEZ ÉRDEMES FORDULNI, ÉS kik azok AKIKHEZ NEM KÉNE!?

2010. júl. 18. 16:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy vén majom volt. Már nem fontos! Soha nem kezdeném újra a vizsgálatokat.
2010. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Ez itt sajna egy példa, hogyan veszi el EGY ORVOS az ember kedvét a megoldástól... azonban sztem, még újra le7ne próbálkozni egy másik dokinál, olyanban, aki jobban odafigyel rád, mint páciensre, ettől még sztem nem kéne feladnod.


NA? TÖBBIEK??

Nem hiszem, hogy alig van köztetek olyan, aki régebben nem ide a GyK-ra kattintott tanácstalanságában ill. nem ide írta ki kényes természetű kérdéseit, mert nem tudta mit tegyen ilyen-olyan cikinek gondolt problémájával, azóta meg már túlesett vmiféle orvosi kezelésen/beavatkozáson, ami vmilyen irányba változtatta meg életét...! O.O


GYERÜNK TÖBBIEK, ennél azért többen vagytok...! :-O

2010. júl. 18. 23:45
 6/10 anonim ***** válasza:

AJÁNLOM

Dr. Mosonyi Péter, urológus főorvos

Győr, Petz Aladár Kórház

9023 Győr, Magyar utca 8

06-96-507-904


1. Nem tudtam lehúzni a péniszemről a bőrt.

2. Jól végezte, lefektetett az ágyra és megvizsgált

3. Jól tájékoztatott, egy fiatal jófej orvos. Elmagyarázta a dolgokat

4. Teljes körülmetélés

5. A műtét rossz volt, de szerintem senki se éli meg ezt jól. Kb. 1 óráig tartott a műtét. Mondta hogy mit vigyek magammal. Udvarias volt, műtét közbe tartotta bennem a lelket.

6. Nagyon megvagyok elégedve a munkájával. Nem volt szükség későbbi beavatkozásra. Jól működik

7. 10-es

8. 2010 január

2010. júl. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, végre, vmi iesmire gtam... :-)
2010. júl. 19. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Mi volt a panaszod?


Phimosis. Vagyis fitymaszűkület.


● 2.) Hogyan végezte a vizsgálatot? Mit vizsgált meg (esetleg pluszban) rajtad?


Ránézett és döntött, teljes körülmetélés. Hiszen az a legegyszerűbb.


● 3.) A doki hogyan állt hozzá a problémádhoz? Mennyire megfelelően tájékoztatott vizsgálat előtt ill. után?



Kicsi voltam, a szüleimet rábeszélte a teljes körülmetélésre, más módszernek nem adott helyet, szóba se jöhetett, konkrétan a szövege az volt, hogy "ez a világon leginkább bevett gyakorlat"



● 4.) Milyen beavatkozást/kezelést hajtottak rajtad végre?



Teljes körülmetélés (Circumcisio)


(Most nyújthatom hónapokig, hogy legyen ott valami hasonló legalább)


● 5.) Hogyan élted meg a kezelését? Mennyi ideig tartott a beavatkozás? (Rövid sztori!) Pl.:



A műtét után, mint valami elvadult állatot, lekötöztek az ágyhoz. Elég nagy voltam ahhoz, hogy fölfogjam, nem nyúlhatok a kötés alá, mert nem szabad, friss műtéti heg... de ennek ellenére lekötöztek, mint egy ön- és közveszélyest. Nem tudtam az orromat se megvakarni, kínlódtam.

Amikor sikerült kiszabadítanom az egyik kezem, akkor a nővér bosszúból még szorosabbra kötötte a kötelet, elszorította a kezem. Soha nem felejtem el.



● 5.) Mennyire vagy megelégedve a doki munkájával és a végeredménnyel? Szükség volt-e később újabb beavatkozásra, ha igen, mi miatt? Most hogy műxik a bré... stb.?



Nem vagyok vele megelégedve. Bőrhíd alakult ki, ami a merevedéskor feszíti, így igazából nem használható, ezért is kell nyújtani rá új előbőr-pótlékot, nem csak a külcsín miatt. A makk a fedetlenségtől az évek alatt száraz lett, hámlik, kérges, nagyon rosszul néz ki, foltosodik. Mintha nemibeteg lennék.

A szex csakis drogokkal működik, de ez se annyira ritka, olvastam itt már ugyanezt többektől is.

A varratok egy része 20 év után esett ki, a helyük most is meglátszik. Akár piercinget is tehetek bele, olyan szintű, ráadásul jól látható. Tisztogatni is kell, ha nem akarom, hogy azokba a lyukakba összegyűljön a szmötyi :(

Orvosoknál járva tanácsokat kértem, de mindegyik elhajtott, mert nem mernek hozzányúlni. Valahol megértem :(


● 6.) Milyennek értékeled az ellátás színvonalát 10-es skálán? (0--10-ig)



Nullától tízig?

Minusz ezer.



● 7.) Mikor műtöttek?



Nyolcvanas évek közepe, Heim Pál kórház, Dr Sárközy Sándor, azt hiszem, jelenleg is csonkolgató zenész-főorvos.


Aki tönkre akarja tenni a gyerekét fizikailag és lelkileg, bátran adja csak be a Heim Pál sebészetére, ott jó eséllyel egy életre kicsinálják. Ugyanis a neten az elmúlt években többekkel is találkoztam, akik ugyanezen, vagy hasonlón mentek át ott.


Orvosi műhibákért, hanyagságért nincs az a bíróság, ami bármiféle kárpótlást megítélne, mi több, akár szóban megróná az ilyen Sárközi-féléket. Ezért kár is próbálkozni. Egy dolgot lehet tenni: messze elkerülni, nagyon messze a helyet és ezt a módszert :(

2010. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

AJÁNLOM

Dr. Kerényi Gábor, urológus

Győr, Petz Aladár Kórház

9023 Győr, Magyar utca 8

06-96-507-904


1. Enyhe fitymaszűkület és rövid fitymafék

2. Elmondtam a panaszomat, lefektetett az ágyra, megvizsgált

3. Fiatal, jófej orvos. Én részleges körülmetélést akartam egyből. De ő lebeszélt róla. Először csak fitymaféket vágja át, hátha elég az is. Majd ha a panasz fenn áll továbbra is akkor részleges metélés (Vagy egyéb beavatkozás). A teljes körülmetélést meg sem említette.

4. Rövid fitymafék műtét.

5. A helyi érzéstelenítő műtét baromira fájt. Utána semmit sem éreztem. A gyógyulás is teljesen fájdalommentes volt. Elektrokauter-rel végezte a műtétet (kb 10 perc, az előkészület több időt vett igénybe, mint a műtét), a könnyebb gyógyulás miatt 2 öltést tett bele (10 nap alatt kiesett). 3 hét alatt teljesen meggyógyult.

Sajnos valószínűleg szükség lesz további beavatkozásra, még mindig érzem minimálisan a szűkületet. Mindenképpen a Doktor Úrral szeretném csináltatni.

6. Nagyon elégedett vagyok a munkájával. 1 hónap után szinte észre sem lehetett venni, hogy volt műtétem, csupán annyi, hogy hiányzik a fitymafék, semmi heg (semmi bőrcsomó amire sokan panaszkodnak)

7. 10-es

8. 2014 május

2014. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
Madarász utcai Gyermekkórház. Három fiamból kettő esett át a "szépészeti beavatkozáson". Dr. MONA TAMÁS. Jó ember, jó orvos, jó sebész.
2015. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!