Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatok?

Hogyan változtathatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Mostanában nincs olyan hónapom, hogy legalább 1 napot ne legyek beteg, ez az iskola kimaradása miatt rossz, és már néha szégyenlem magam miatta. Szedek 1000mg-os vitamint, immuno tabsot.

(Régebben kézilabdáztam de mivel az akkor csapatból már csak pár ember van, és az újak nem valami szimpatikusak nekem[enyhén szólva]), már nem tudtam jó kedvel edzésre menni így abbahagytam.

A sportolás szinte teljesen eltűnt az életemből.

Annyiból áll, hogy biciklivel suliba és vissza(kb. össz. 2km)

heti 2 tesi óra de ez is egy nap egymás után.

Az étkezésem sem a legjobb. sokszor 2-ig 2 zsemlével vagyok. Mivel szüleim 5ig dolgoznak néha csak 5 után eszek főtt ételt, és utána 7-8körül vacsorát.

Ivási gondjaim is vannak, 2ig fél liter tea, vagy annál kevesebb, a nap folyamán max 2-3pohár.

Szeretnék változtatni az életmódomon, mind mozgás, mind étkezés és ivás terén!

Mi lenne a megoldás? Hogyan tudnék ennek nekiállni?

Valaki valami jó weblapot ahol le van írva, hogy hogy kellene elkezdenem.

Sportolási ötletek( úszás kizárva, nincs rá lehetőség)

14/F

Köszönöm a segítséget előre is!


2011. febr. 28. 10:33
 1/4 tetris ***** válasza:
Otthoni kondizás, súlyzózás?
2011. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Hát elég nehéz.

Azt nem lehetne megoldani , hogy anyukád főz, és másnapra eltesz neked a hűtőbe?

És csak meg kell melegíteni.

Vagy ha van rá keret, néha vennél valami kaját gyorsétteremben?

14 éves vagy, fiú, én értem, de esetleg ha kedved van hozzá megtanulhatnál egyszerű kajákat összeütni:)

nem bonyolult dolog, és jól is laksz:)

Vagy esetleg konzerves kész ételeket..

Valszeg sztem emiatt vagy beteg, hogy rosszul táplálkozol.

Ez megoldás lehet.

Futni nem tudsz kijárni?

Bicikli helyett mi lenne ha sétálnál?

Nincs a közelbe valami hely ahová be tudnál iratkozni, ami érdekel is?

Otthon nem valami jó tornázgatni, de ha van kedved hozzá, csinálj felüléseket stb.Igazságszerint sztem a levegő jobbat tesz.

Ne igyál teát, inkább rostos gyümölcsleveket, meg próbálj meg ásványvizet.Szervezetenek nagy szüksége van rá.

Meg reggel egyél ha tudsz valami kiadósat.

2011. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudok főzni egy két dolgot, és ez a kaja dolog is nagyjából megvan oldva, inkább a sport lenne a fontos.

Ha eljárnék kondizni+futni az is megfelelne pl kézi helyett?

2011. febr. 28. 18:30
 4/4 anonim válasza:
Persze.Lényeg a rendszeresség.Növésben vagy, legjobb lenne heti 5 alkalommal, így erősödne az immunrendszered is és nem betegeskednél.Egyél sok gyümölcsöt ha teheted!
2011. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!