Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérnyomástól zsibbad a...

A vérnyomástól zsibbad a fejem vagy a pánikbetegség jele?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, emiatt, néha ( elég ritkán ), felmegy a vérnyomásom, pont amikor rohamom van. Ezért nem szoktam mérni, mert tulajdonképpen magától a tudtattól kapok rohamot, hogy magas. Sosem volt vérnyomás problémám, igazából most sincs, mert általában amikor meg merem mérni max 120-as 80-al 90-el, szóval nem maga, de néha érzem a fejem ahogy fáj, hogy a vérnyomástól lehet, de persze megmérni nem merem ( bár már jártam úgy, hogy fájt és nem volt magas ). Előfordul, hogy jobboldalt a fülem mögött fáj a fejem elég erősen és egy idő után zsibbadni kezd, igazából nem tudom, hogy a vérnyomástól e. Vérnyomáscsökkentőt nem szedhetek mert az túl levinné a vérnyomásom, mert ha fel is megy a szervezetem gyorsan reagál vizelethajtással. A kérdésem az lenne, hogy lehet e abból problémám, hogy olykor felmegy a vérnyomásom, de nem tudok róla, és hogy a fej zsibbadás a vérnyomásnak tudható be vagy magának a pánikbetegségnek . Kicsit kusza ez így de remélem kb. érthető!
2011. márc. 5. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább a pánik okozhatja.Vérnyomástól csak fáj a fej,mégpedig a tarkó táján.Esetleg szédülést okozhat.Szorongásos,ideges tünet lehet ez nálad.A citromfűtea jó idegnyugtató és a vérnyomást is csökkenti.Érdemes kipróbálni.De biztosat csak orvos tudna mondani neked.
2011. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a pániktól van. Ördögi kör. Nálam is így kezdődött, attól pánikoltam be, hogy pánik közben felmegy a vérnyomásom. Kaptam vérnyomáscsökkentőt, és 24 órás vérnyomásmérésem is volt. Este arra keltem, hogy hatvan alatt volt a pulzus, majdnem megfulladtam. Azonnal irány pszichiátriára, és elfogadni a gyógyszeres kezelést, nálad még kevesebb ideig fog tartani a gyógyulás, mint nálam. Ne ellenkezz, mert ez magától nem fog elmúlni! Tessék rá gyógyszert szedni, különben depis is lehetsz, ami még durvább!

2011. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 poiu ***** válasza:

Zsibbadhat a fejed a pánikbetegségtől, fogamzásgátló szertől (ha nő vagy :-), magas vérnyomástól. A magas vérnyomás okozta fejfájásről itt olvashatsz:

[link]

Amit leírsz, az alapján nem valószínű a magas vérnyomás, inkább migrénes görcsnek tűnik.

2011. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!