Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Belebetegedni a szerelembe?

Belebetegedni a szerelembe?

Figyelt kérdés

fizikailag és idegileg is teljesen kikészültem. Igazándiból évek óta részemről tartó viszonzatlan szerelemről van szó ,és pár napja elhatároztam h megszakítok vele minden esetleges kapcsolatot. Azóta lázas vagyok fáj a gyomrom torok gyulladásom is kijött (valamiért pszichésen nagyon könnyen begyullad ) és zokogok már 2 napja kisebb megszakításokkal .


Mivel senki iránt nem éreztem így azóta sem ,ezért néha az öngyilkosság gondolata is megfordul a fejemben ,mert hosszú évek teltek el és nem tudtam kialakítani egy normális párkapcsolatot sem . És már az esélyét sem látom . Valami olyan érzés lehet ez mintha egy drogosnak azt mondanák h de a kockacukor is finom ,miért nem elégszel meg vele . és sajnos azért mert már tudom milyen a másik oldal ,milyen az az érzés .. :(:(


Nem tudom hogy éljek így tovább ..


2011. aug. 4. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges megölni magad, mert ez nem szerelem, hanem rögeszme.

Szeretni azt lehet, akit ismersz. Ha nem ismered kívül-belül (márpedig nem ismered, mert nem élsz vele hosszabb ideje), kit szeretsz? Azt, akit felruháztál azokkal a tulajdonságokkal, amikre vágysz. Az az ember nem azonos a fantomoddal. A fantomba lehetsz szerelmes esetleg, de ő meg nem létezik.

Ha ezt felfogtad, akkor képes leszel körülnézni a világban, és észrevenni olyan embereket, akikkel kialakulhat valami komolyabb, akiket valóban meg tudsz ismerni és meg tudsz szeretni.

Kérdés, hogy ez eddig miért nem sikerült: kb. azért, mert ragaszkodtál egy álomhoz, azért, mert ez egyszerűbb volt, mint belevágni a pasi keresésbe, ami csalódással vagy fájdalommal jár.

Szenvedni otthon egy reménytelen "szerelem" miatt nem olyan veszélyes, mint kimenni az életbe, és csalódni valakiben.

Pedig a csalódás az élet velejárója, nem elkerülni kell, hanem megtanulni feldolgozni. Enélkül nem fog menni a párkeresés.

2011. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne pszichológushoz fordulnod, hiszen, - ahogy az első is mondja - nem az a probléma forrása, hogy életed egyetlen szerelméről lemondasz.

Ha megkapnád azt az embert, nagyon hamar belátnád, hogy ő is egy kockacukor.. vagy még az sem. Neked ez a kapaszkodód, az ő túlmisztifikált álomképe, és fáj erről lemondani, mert ijesztő ürességet érzel nélküle. Jobb lenne, ha lenne valaki (pszichológus), akik segítségedre lenne, hogy magadra találj a valóságban.

2011. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen talán félek ,mert nincs meg az az érzés a szeretet és szerelemet egyszerre nem éreztem senki más iránt .Megpróbáltam amúgy ,fent voltam tárkeresőn ,de vmi gixer mindig volt -eddig legalábbis . Volt egy kapcsolatom amiben a páromat úgy szerettem mint a testvérem ,mind a mai napig ő az egyetlen ffi akire számíthatok ,aki törődik velem ,én meg gyűlölöm magam h nem tudok belé szerelmesnek lenni . Amúgy ő is tud erről a viszonzatlan szerelemről ,már a kezdetek óta ,és valahogy elfogadta .nem vagyok képes megalkudva élni az életemet ,mert tönkremegyek benne. Olyan belső feszültséget generál h az elmondhatatlan .


És valóban félek ,mert használni már sokan akartak volna és ezt meg megérzem. Vagyis akit szeretni tudtam volna a valóságban -5 év alatt kb 2-3 ffi ,mind kihasznált (volna .)


Fizikailag is leírhatatlan fájdalmaim vannak sokszor ezek miatt ..- néha úgy gondolok a halálra mint feloldozásra ..megnyugvásra ..megbékélésre.

2011. aug. 4. 11:51
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Elolvastalak és a hozzászólásokat is s bizony valahol azokban sok igazság van. Nem ismételném meg azt hogy egy magad által felruházott eszményképbe vagy szerelmes,mert ezt én is végigjártam és még ma is olyan édes-bús érzést idéz fel bennem.Az bizton állítható hogy az út ami a vágyott személyhez vezet midig szebb mint maga a beteljesedés. Képzeld ha csak a nevét megláttam valahol leírva már felforrósodott a szívem környéke.Este elalvás előtt mindig arra gondoltam hogy holnap ismét láthatom és nagyon szerettem volna gazdag lenni vagy valami különleges képességekkel megáldva a kegyeibe férkőzni. Itthon magamba beszéltem hogy ha ezt így és így csinálom vajon tetszene e neki.Most már tudom hogy akkoriban "Éltem "de valószínű hogy ha testi kapcsolatba kerültem volna vele valami csoda folytán akkor nagyon gyéren teljesítettem volna és most kudarcként emlékeznék rá. Azóta azt vallom lehet hogy hibásan hogy igazából szeretni egyszer tud az ember azután míg él minden kapcsolata csak pótlék de ez a realitás mert élni s dolgozni kell. Bennem kialakult egy dac egy énkép hogy azért is megmutatom hogy én is érek valamit.
2011. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én maximálisan megértelek, én kb.5 évig szerettem egy lányt viszonzatlanul, kiírtam én is egy kérdést, és pontosan ilyen "fantomot szeretsz" meg "nem is szeretted igazán" szövegeket kaptam, nem pedig megértő és együttérzőeket...Pedig én tudom, hogy mit éreztem iránta, ő volt az igazi és tudom, hogy a saját hibámból fordult el tőlem, pedig legjobb barátjának tartott, azt hittem sok esélyem van nála, mert mindig kiálltam mellette, megvigasztaltam, soha nem veszekedtünk, bár nagyon távol lakott tőlem (60km).És erre kaptam ilyen választ, hogy "lelki szemetesnek használt".Nem tudom, lehet, hogy úgy volt, de miután elmondta hogy mással van már, miért kérdezte meg hogy jól vagyok-e, hogy minden rendben van-e?Nem válaszoltam neki...május óta semmi sms-re, csak a tesójával meg a barátnőivel beszéltem.De inkább kerülöm őket is, mert eszembe juttatják.Néha alkoholba kell folytanom a bánatot, néha csak röhögök magamon.De te lány vagy, neked sokkal könnyebb, mert a férfinak "kell" közelednie, neked pedig csak ki kell választani a legjobbat...Bár látom azt is, hogy az érzések ellen te se bírsz nagyon... :(
2011. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt biztos te is tudod hogy azert vannak mar testi tunetei ennek a banatnak mert folyton erre koncentralsz s lefoglalja a gondolataidat. mivel ezek negativak fajdalommal jarnak s rosszul erzed magad. a sok siras es pesszimizmus le is betegithet jobban ugyhogy vigyazz magadra. Ha valaki nem akar teged akkor nem akar, ertsd meg . attol ahogy most erzed magad s amennyi ev eltelt mar feletted mind viszonzatlan szerelmedben eppen ideje hogy elengedd ezt a makacs vagyad s olyan kapcsolatora vagyj amiben mindketten akarjatok egymast:te is a parod is. boldog es hosszantarto akkor lesz egy kacsolat ha mindketten jol erzik magukat benne. Ha nem latsz eselyt ra hogy kialakuljon koztetek valami akkor allj le onpusztitasoddal. az ongyilkossag hulyeseg a legnagyobb amire az ember gondolhat. Kepzeld csak el ha a foldben leszel 2 meter melyen...akkor mi lesz??a nagy budos semmi...akkor mar vege...lehet hogy a halal utan semmi sincs , hisz senki nem tudja bizton allitani mi van utanna, csak ha valaki feltamadna s elmeselne..az egyszer regen volt allitolag de ki tudja..lenyeg hogy addig tehetsz magadert s masokaert s valtoztathatsz mig elsz, az onsajnalat stb. nem segit, tuzz ki celt, vegyulj el, s majd mikor eljott a te idod megkapod azt akivel boldogok lehettek
2011. aug. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!