Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ez komolyabb baj tünete?...

Lehet ez komolyabb baj tünete? Mitévő legyek, menjek el ügyeletre?

Figyelt kérdés

Alapvetően van egy kis szívbetegségem. Azért írom így, mert az orvos is így írta a lapra: nem betegség erejű elváltozás. De mégis szednem kell gyógyszert, igaz a legkisebb adagot. Mitrális prolapsusom van, ami azt jelenti, hogy az egyik billentyűm nem zár tökéletesen. De a legminimálisabb eltérés van ebből, minden évben járok szívultrahangra. Béta-blokkolót szedek.

Mostanában gyakrabban előfordult, hogy kicsi, szúró érzést éreztem a szívemnél. Kicsit inkább balra, talán inkább egy ér szorul össze ilyenkor, vagy nem tudom. A lényeg, hogy éjjel alig aludtam valamit, mert sokszor felkeltem erre a kis nyilalásokra. És még mindig tart, bár talán ritkult. A kérdésem, hogy szerintetek mit csináljak? Menjek el az ügyeletes orvoshoz? Sok mindent mondjuk nem tud csinálni, max. meghallgat + egy ekg. De ez valami komoly tünet lehet? Vagy időjárástól? Nem hiszem, hogy így ünnepek előtt nagyon foglalkoznának az emberrel, pláne, hogy fiatal is vagyok ( 23). Sajnos tapasztaltam már, hogy azért mert fiatal vagyok, nem hiszik el, hogy lehet komolyabb bajom.


2011. márc. 14. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez van, csak még nem kell rá szednem gyógyszert. Néha nekem is nyilal, megkérdeztem dokit éves kontrollon, és azt mondta ez természetes, és nem látott semmi komoly bajt.
2011. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Da puta madre ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, ugyanez a bajom, megspékelve, néha többet ver, mint kellene. Nekem is szokott ilyen szúrás jelentkezni, én mondjuk úgy érzem néha, hogy talán a mellizom szívat, de néha meg nem tudom... Mentem már hasonló miatt ügyeletre, megvizsgáltak rendesen, persze lehetőségekhez mérten. Azért vannak, ha gondolod menjél nyugodtan, nem fognak elzavarni.
2011. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos ami biztos.Apukámat most műtötték szívbillentyű cserével..
2011. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!